אפק>תוכניות>הרשת הירוקה>כנס סביבתי
התוכנית להעצמת מערכת החינוך למאה ה - 21


המפה האינטראקטיבית שלנו

לצפייה במפה האינטראקטיבית
של חצר בית הספר שלנו,
לחצו כאן

אמנה לגלישה בטוחה באינטרנטלחתימה על האמנה לגלישה בטוחה באינטרנט

לחצו כאן

אפק בית ספר ניסויי לקיימות

לפתח מנהיגות ואחריות
סביבתית קהילתית =
קיימות בחינוך

אפקולוגי מרכז הפצה לקיימות
 אפקולוגי - מרכז הפצה מציע תכניות לפיתוח
הקיימות.
התכניות משלבות תהליכי חשיבה, ארגון חברת
ילדים המיישמת
אחריות ומעורבות חברתית
והצעות לאקטיביזם אזרחי.
למידה בשעת חירום

החל תרגיל חרום "עורף איתן 1 "

 
אנא לחצו כאן
ביקור השר להגנת הסביבה
ביקור השר
להגנת הסביבה,
מר עמיר פרץ
גלריית תמונות
 סרטון
 
 
 
מוסיקה בראש העין - סרטון

לצפייה בסרטון -
מוסיקה בראש העין
לחצו כאן

כנס סביבתי
הקדמה מטרה קח-תן סדנאות
חוף הים מסר ל . . . משתתפים מארגנים
הקדמה

תלמידי בית-ספר "אפק" השתתפו ב"כנס ילדים פעילי סביבה" שהתקיים במרכז "קריגר" לאומנויות הבמה בחיפה.  הכנס נפתח בברכות של הגב' בינה בראון, המשנה למנכ"ל המשרד לאיכות הסביבה, מר מיקי ליפשיץ, מנכ"ל החברה להגנת הטבע והגב' יעל עבדה, חברת מועצת העיר חיפה.

 

מטרה

מוקד הכנס: אקטיביזם! הכוח לילדי הסביבה: אזרחים ואזרחיות למען חופים, ים וערים שטוב לחיות בהם. את הטקס הנחו תלמידים. עידו סעידי, תלמיד כיתה ו', בבית-ספר "אפק" נבחר להיות אחד המנחים בטקס.

 

קח-תן

לאחר הברכות והקטע המוזיקלי התחלקו התלמידים לקבוצות עניין "קח-תן". בקבוצות הציגו התלמידים רעיונות, טיפים, עשייה סביבתית במטרה להחליף רעיונות לעשייה סביבתית. כיוון שלא כולם יכולים היו להיות בכל הסדנאות הפיקו מארגני הכנס "דיסקטיפים" ובהם רשימה של כל הסדנאות עם כל הפרטים והטיפים של המשתתפים. "דיסקטיפים" אלו חולקו לכל המשתתפים. בתום הסדנאות יצאו התלמידים לאכול את ארוחת הצהרים.

 

סדנאות

חלקו השני של הכנס היה סדנאות ברחבי העיר חיפה ובהן למדו המשתתפים אודות היבטים סביבתיים בחיפה. על שימושים בחוף הים וגם על שמורות טבע, על חלק מהבעיות הסביבתיות, על אזרחים שמנסים לשנות ולהשפיע, על שותפות בתכנון עיר ועוד.

חוף הים

הכנס הסתיים בסיור בחוף הים עם משתתפים ומשתתפות שבאו ליום החופים הארצי של החברה להגנת הטבע. בתום הסיור הוזמנו משתתפי הכנס למופע הסיום עם להקת שבא.

מסר ל . . .

בקיץ יתקיים ביוהנסבורג, בדרום אפריקה, ועידת כדור הארץ העולמית. בוועידה יפגשו נציגים ממאה מדינות מכל העולם שיבוא לדבר, לבדוק ולהחליט איך אפשר לשפר ולפתור את בעיות העוני ובעיות כמו זיהום אוויר, זיהום הים והמים על כדור הארץ.

משתתפי הכנס שלחו מסר למנהיגי העולם : "הקשיבו לנו!, אכפת לנו, לצעירים בכל העולם, אנחנו כבר מעורבים ועושים למען הסביבה ואנחנו רוצים לעשות יותר."

משתתפים

בכנס השתתפו תלמידים מחמישים בתי-ספר, שלוש מאות תלמידים מכל רחבי הארץ, העוסקים בפעילות ומעורבות סביבתית. ילדים מהצפון והדרום, מבתי-ספר חילוניים ודתיים, מבתי-ספר ערביים ודרוזים, מבתי-ספר יסודיים ומחטיבות הביניים.

מארגנים

הכנס התקיים ביוזמתם של הרשת הירוקה, החברה להגנת הטבע, המשרד לאיכות הסביבה, מרכז השל ועיריית חיפה.

 


טלרום מפעילה סליקת אשראי ותשלומים באינטרנט