אפק>תוכניות>עם הפנים לתפוצות>הסוכנות היהודית
התוכנית להעצמת מערכת החינוך למאה ה - 21


המפה האינטראקטיבית שלנו

לצפייה במפה האינטראקטיבית
של חצר בית הספר שלנו,
לחצו כאן

אמנה לגלישה בטוחה באינטרנטלחתימה על האמנה לגלישה בטוחה באינטרנט

לחצו כאן

אפק בית ספר ניסויי לקיימות

לפתח מנהיגות ואחריות
סביבתית קהילתית =
קיימות בחינוך

אפקולוגי מרכז הפצה לקיימות
 אפקולוגי - מרכז הפצה מציע תכניות לפיתוח
הקיימות.
התכניות משלבות תהליכי חשיבה, ארגון חברת
ילדים המיישמת
אחריות ומעורבות חברתית
והצעות לאקטיביזם אזרחי.
למידה בשעת חירום

החל תרגיל חרום "עורף איתן 1 "

 
אנא לחצו כאן
ביקור השר להגנת הסביבה
ביקור השר
להגנת הסביבה,
מר עמיר פרץ
גלריית תמונות
 סרטון
 
 
 
מוסיקה בראש העין - סרטון

לצפייה בסרטון -
מוסיקה בראש העין
לחצו כאן

הסוכנות היהודית

 

הסוכנות היהודית היא ארגון כלל עולמי שמרכזו בישראל, הפועל למען המטרות הלאומיות של העם היהודי. הסוכנות היהודית רואה עצמה כשליחתה של יהדות העולם כולה בפעולותיה לסיוע ליהודים המצויים במצוקה, בהעלאת יהודים לישראל, בהידוק הקשרים בין כל בני העם בכל מקום בו הם מצויים ובהעמקת הזהות היהודית ציונית באמצעות חינוך פורמלי ובלתי פורמלי. כל זאת ברוח של שותפות ואחריות הדדית בין כל בני עם ועולם. 

הסוכנות היהודית אחראית לפרוייקטים מגוונים כגון: תגלית והחוויה הישראלית.

 

פרויקט "תגלית", Birthright Israel, החל לפעול בתחילת שנת 2002, פרי יוזמה משותפת של ממשלת ישראל עם הקהילות היהודיות בחו"ל. מטרת הפרויקט ליצור  את הקשר של רבבות צעירים יהודים מן העולם אל מדינת ישראל ואל הציונות. הפרויקט מחזק את זהותם היהודית, באמצעות מסע חינוכי בארץ, הראשון בחייהם.

התוכנית מיועדת לצעירים יהודיים מרחבי העולם ובתוכם בני ישראלים בגילאים 18-26 שעזבו את הארץ לפני סיום כיתה ו', ולא ביקרו בארץ במסגרת קבוצתית חינוכית שארכה למעלה מחמישה ימים. מדובר בתוכנית חינוכית מגוונת בת 10ימים, ללא תשלום, המביאה את הסטודנטים לביקור בישראל הכולל טיולים ברחבי הארץ באתרים מרכזיים בתולדות הארץ והמדינה, לימודים על ארץ ישראל ומורשת העם היהודי, מפגשים עם צעירים ישראלים ועוד. בעקבות מפגשים עם צעירים ישראלים ונציגים שונים של החברה הישראלית, לומדים המבקרים להכיר מעט יותר את ישראל 'האמיתית' - ולא רק את זו המצטיירת בתקשורת בארצם.

אחר-כך, יודעים ומאמינים ב-'תגלית', כשיחזרו הצעירים לביתם בחו"ל, יהיו מעין שגרירים לא רשמיים של ישראל ויסייעו בחיזוק הקשר בין יהדות התפוצות לישראל. התוכנית מתקיימת בחודשי החורף (דצמבר-פברואר) ובקיץ (יוני-אוגוסט). פרויקט תגלית הוא שותפות ראשונה מסוגה של תורמים יהודים; ממשלת ישראל; והקהילות היהודיות בתפוצות באמצעות הסוכנות היהודית, קרן היסוד ואיחוד הקהילות היהודיות בצפון אמריקה.
20 מגדולי התורמים היהודים בעולם ובישראל, השותפים לפרויקט, רואים בו חלק מהשקעתם במדינת ישראל ובקשריה עם יהדות התפוצות, ביניהם: צ'רלס ברונפמן ומייקל שטיינהרט.
פרויקט תגלית מנוהל על-ידי ד"ר שמשון שושני, לשעבר מנכ"ל משרד החינוך ומנכ"ל הסוכנות היהודית.
 

 

ה"חוויה הישראלית" היא חברת-בת של הסוכנות היהודית המציעה תוכניות של שלושה שבועות עד חודשיים לבני נוער בגילאי 14 עד 18.


טלרום מפעילה סליקת אשראי ותשלומים באינטרנט