אפק>תוכניות>מצעד הספרים>תקצירי ספרים מצעד הספרים תשס"ד
התוכנית להעצמת מערכת החינוך למאה ה - 21


המפה האינטראקטיבית שלנו

לצפייה במפה האינטראקטיבית
של חצר בית הספר שלנו,
לחצו כאן

אמנה לגלישה בטוחה באינטרנטלחתימה על האמנה לגלישה בטוחה באינטרנט

לחצו כאן

אפק בית ספר ניסויי לקיימות

לפתח מנהיגות ואחריות
סביבתית קהילתית =
קיימות בחינוך

אפקולוגי מרכז הפצה לקיימות
 אפקולוגי - מרכז הפצה מציע תכניות לפיתוח
הקיימות.
התכניות משלבות תהליכי חשיבה, ארגון חברת
ילדים המיישמת
אחריות ומעורבות חברתית
והצעות לאקטיביזם אזרחי.
למידה בשעת חירום

החל תרגיל חרום "עורף איתן 1 "

 
אנא לחצו כאן
ביקור השר להגנת הסביבה
ביקור השר
להגנת הסביבה,
מר עמיר פרץ
גלריית תמונות
 סרטון
 
 
 
מוסיקה בראש העין - סרטון

לצפייה בסרטון -
מוסיקה בראש העין
לחצו כאן

תקצירי ספרים מצעד הספרים תשס"ד
הוספת הודעה חדשה
כותרת שם השולח\ת תאריך השליחה
 שרה פשוטה וגבוההשרון בבלי29 באפריל   10:58
  שרה פשוטה וגבוהה. כתבה- מקלקלי פטרישיה, עם עובד 9891. גיבורת הסיפור היא אנה, המספרת בגוף ראשון על חייה בחווה מבודדת בארצות-הברית במאה ה-19. אנה, כלב אחיה הצעיר, ואביה לומדים להכיר ולאהוב את שרה, אשר באה למלא בביתם את תפקיד האם שהלכה לעולמה.
הוסף תגובה שלח לחבר הדפס
 שיילושרון בבלי29 באפריל   10:53
  שיילו. כתבה - פיליס ניילור ריינולדס, ידיעות אחרונות, 3002 מרטי, נער אמריקאי בן 11, תמיד רצה לגדל כלב ונאלץ לוותר על כך בשל המצוקה הכלכלית של משפחתו. יום אחד הוא פוגש כלב ציד צעיר, שברח מבעליו האכזר ומיד נקשרת בין השניים ידידות אמת. סיפור המאבק של מרטי להצלת הכלב שיילו הוא סיפור של אמונה בכוחם המוסרי של ילדים וביכולת התושייה שלהם.
הוסף תגובה שלח לחבר הדפס
     אני נורא אוהבת את ספר זהשם בדוי15 בפברואר   18:6
      קראתי ספר זה ופשוט בכיתי כי הספר כל כך מרגש
הוסף תגובה שלח לחבר הדפס
 זה לא סוף העולםשרון בבלי29 באפריל   10:49
  זה לא סוף העולם, כתבה- ג'ודי בלום, כתר 6891 קארן, נערה אמריקאית בת שתים-עשרה כותבת יומן, ובו היא מספרת על חיי היומיום שלה. ביומנה נוהגת קארן לחלק ציונים לימים שעוברים עליה, ובשל המריבות התכופות בין הוריה הימים מתחילים לקבל ציונים גרועים יותר ויותר.
הוסף תגובה שלח לחבר הדפס
 אורה הכפולהשרון בבלי29 באפריל   10:46
  אורה הכפולה, כתב-אריך קסטנר,אחיאסף 1999 לקייטנת רמות ים מגיעות שתי בנות הדומות זו לזו כשתי טיפות מים. הדמיון הרב בין השתיים מכה בתדהמה את כולם ובמיוחד אותן, משום שעד שהגיעו לקייטנה מעולם לא פגשו זו את זו. לי פלפי באה מוִינה שבאוסטריה ואורה קרנר באה מציריך שבשווייץ. בהתחלה אופיין השונה והדמיון הרב גורם להן להסתייג זו מזו. ואז בליל געגועים אחד הביתה הן מעודדות זו את זו ומתיידדות. החברוּת ביניהן מולידה תחקיר קטן, שבסופו מסתבר להן שהן אחיות תאומות.
הוסף תגובה שלח לחבר הדפס
     24 במרץ   11:11
     
הוסף תגובה שלח לחבר הדפס
     ספר זה ממש מרגששם בדוי15 בפברואר   18:7
      הספר הזה ממש יפה וכך שגם אני תאומה עוזר לי לקלות את ספר זה יותר טוב
הוסף תגובה שלח לחבר הדפס
 אל מקום חדששרון בבלי26 באפריל   15:17
  אל מקום חדש מאת: דורית אורגד הוצאת דביר, 1983 על הספר יואב,תלמיד כיתה ו', שגר ברמת אביב, עובר לגור עם משפחתו בעיירת פיתוח בנגב, למרות רצונו. הספר מתאר את השלבים הקשים שעבר יואב עד להתאקלמותו בעיירה. במהלכה הוא מוצא חברים חדשים ואפילו אהבה, ומצטיין בלימודיו.
הוסף תגובה שלח לחבר הדפס
 הכדור הוא ה...גולשרון בבלי26 באפריל   15:16
  הכדור הוא ה...גול- כתב- רבקה מגן, כתר 2002. את סיפורו של נמרוד אנו שומעים מפיו של חברו החדש, עידו. עידו רואה כיצד נמרוד אינו מצליח להתקבל לנבחרת הכדורגל של בית הספר והכל בגלל גולן, "מלך הכדורגל בכיתה שלנו," כפי שמתאר זאת עידו. גולן, המלך הקנאי, אינו מפסיק להציק לנמרוד, ובנוסף הוא מאוהב בדיוק באותה ילדה, מיכל, שבה מאוהב עידו. המפסידים בספורט תמיד עצובים והמנצחים... שמחים. אומנם בסיפור זה עובר נמרוד ממצב של מפסיד למצב של מצליח, אבל זה לא קורה לו בקלות. עידו, חברו הטוב, עוקב אחר המצבים המשתנים שבעלילה ומתאר אותם בנאמנות.
הוסף תגובה שלח לחבר הדפס
     הספר הזה עם רומן יפהשם בדוי15 בפברואר   18:9
      זה בין הספרים שהיו הכי אהובים עלי בכיתה ב' ועכשיו אני רק נהנת לקרוא אותו בשבת ושישי
הוסף תגובה שלח לחבר הדפס
 הרמןשרון בבלי26 באפריל   15:13
  הרמן – כתב – טאוב הינדי, מסדה 1991. הסיפור עוסק באופן העמום שבו נתפס עולם המבוגרים בעיניו של ילד. יונתן, גיבור הסיפור, שומע חלק משיחת מבוגרים על מצבו הכספי של הרמן, שכן וידיד של המשפחה. שיחה זו טורדת את מנוחתו ומשפיעה על יחסו לאביו. כל ילד חובב כדורגל היה ודאי קורן מאושר אילו קפטן נבחרת ישראל בכדורגל בכבודו ובעצמו היה חבר שלו. כך בכל אופן הרגיש נמרוד. נמרוד חי כדורגל, נשם כדורגל והיה מעריצו המושבע של איתי יורן, קפטן נבחרת ישראל, עוד מן הימים הטובים שהיו שכנים באילת. אבל הימים הטובים מתחלפים בימים רעים כאשר נמרוד עובר לגור בעיר אחרת.
הוסף תגובה שלח לחבר הדפס
 אלבי - סיפור אביריםשרון בבלי26 באפריל   15:9
  אלבי –סיפור אבירים, כתב: יאיר לפיד – כתר, 1998. הספר הוא פארודיה משעשעת על סיפורי גבורה על אבירים ושאר טיפוסיים אגדתיים שמצילים עלמות חן מידיהן של מלכות רעות ומכוערות.
הוסף תגובה שלח לחבר הדפס
 האסופית- אן מהחוה הירוקהשרון בבלי26 באפריל   15:4
  האסופית – אן מהחוה הירוקה –כתבה – מונטגומרי לוסי מוד, כתר, 1990 אן שרלי היא ילדה יתומה, אדומת שיער ומנומשת, שנשלחה בטעות לביתם של מרילה ושל מתיו, שבעצם רצו לאמץ נער. אן מתגלה כילדה מיוחדת במינה שקשה לעמוד בפני הקסם שלה - היא חכמה ומצחיקה, מבורכת בדמיון עשיר, ברגשות עזים, בעקשנות ובאומץ. אן נשארת בביתם של מרילה ושל מתיו, וזוהי רק ההתחלה של סיפור עלילותיה.
הוסף תגובה שלח לחבר הדפס
 ארגון הלא מקובליםשרון בבלי26 באפריל   14:59
  ארגון הלא מקובלים- כתבה: חנה ליבנה, מעריב,2002 בספר רגיש ומרתק זה מעלה הסופרת נושא שמטריד ילדים רבים: דחייה חברתית לצד הרצון להיות מקובל חברתית ושייך לחברת הילדים. הפתרון שהיא מציעה בספר הוא הקמת ארגון עבור אותם ילדים שאינם מקובלים. פתרון זה גורם לכל הילדים, מקובלים ולא מקובלים, לתהות לגבי מידת "המקובלות" שלהם ולבדוק לאיזה מחנה הם שייכים באמת.
הוסף תגובה שלח לחבר הדפס
     ספר מקסיםשם בדוי15 בפברואר   18:9
      הספר מרגש!!!
הוסף תגובה שלח לחבר הדפס
 איגור ומסע העגוריםשרון בבלי26 באפריל   14:56
  איגור ומסע העגורים – כתב- אקי שביט ספריית הפועלים 2002 סיפור טבע זה, שהוא גם סיפור אהבה, עורך השוואה מקורית בין נדידת העגורים, לעלייתם וקליטתם של עולי רוסיה בישראל. הקורא זוכה פעמיים: בסיפור משולב מידע רב אודות נדידת העגורים והקשר שלה לישראל. באותה עת יש בספר הזדמנות להציץ אל תוך עולמו הפנימי של נער עולה ולהצטרף למסע נפשי כאוב, שמייצג רבים מן העולים לארץ.
הוסף תגובה שלח לחבר הדפס
 אני וטלי בארץ בלמהשרון בבלי26 באפריל   13:46
  אני וטלי בארץ הלמה כתב: אברהם שלונסקי אייר: דני קרמן הוצאת ספרית פועלים 2003 זוהי מהדורה מחודשת ובה רוב פרקי הספר המקורי שנקרא: "אני וטלי, או ספר מארץ הלמה"
הוסף תגובה שלח לחבר הדפס
 גרבי הלילה של רותשרון בבלי24 באפריל   20:40
  גרבי הלילה של רות - כתבה: תמי לוי נחום איורים: דני קרמן הוצאת קוראים (2003) על הספר: רות קיבלה מסבא שלה מתנה- גרביים מיוחדים שגרמו לה לחלום חלומות נהדרים. זה היה סוד שלא גילתה לאיש. יום אחד סיפרה אמה של רות שקשה היה לה להירדם בלילה. רות החליטה לעזור לאמא שלה. בלילה כשאמה נרדמה, נכנסה רות בשקט וגרבה על רגליה את גרבי הלילה המיוחדים, שכיסו בדיוק את אצבעות הרגלים שלה. ואמנם למחרת בבוקר ספרה האם על חלום קסום שחלמה. רק רות וסבא שלה ידעו איך זה קרה. הסיפור מתאר משפחה אוהבת, ומראה הקשבה ורגישות ביחסי בני המשפחה זה לזה.
הוסף תגובה שלח לחבר הדפס
 בועה על גב הרוחשרון בבלי24 באפריל   20:36
  בועה על גב הרוח כתבה: יהודית קציר איורים:טלי מנשס הוצאת ספרית פועלים 2002 על הספר: נועה ואמא הפריחו בועות סבון צבעוניות, בגדלים ובצבעים שונים. בועה אחת המריאה על גב הרוח, התרחקה והפכה לאמצעי שדרכו מסתכלות נועה ואמה על העולם. אמא של נועה מספרת לה מה רואה הבועה בדרכה: כלב דלמטי, תינוק במיטה, סבתא לבדה במטבח, משפחה שאוכלת ארוחת ערב, וילד שישב בשעת השקיעה ליד הים, שם נסחפה הבועה בקצף של הגלים. העלילה מתקדמת באמצעות דיאלוג בין נועה ובין אמה. נועה משלימה את הסיפור של האם בפרשנות מתוך עולמה שלה.
הוסף תגובה שלח לחבר הדפס
 על עלה ועל אלונהשרון בבלי22 באפריל   17:14
  על עלה ועל אלונה - זהו ספר הילדים, "על עלה ועל אלונה". כתבה אותו שירה גפן, האיורים המדהימים הם של דוד פולונסקי. ועוד קרדטים לאנשים שאחראים לפלא הזה: עיצוב, קובי פרנק. עריכה, דלית לב. כך זה מתחיל: "אלונה חוזרת הביתה מהגן דרך הגן. כבר שעת צהרים וזה סתיו, ואפילו שהגן כמעט ריק, הכל בו זז ומתנועע, כאילו הוא מלא." ומכאן היופי עוד הולך ומתעצם.
הוסף תגובה שלח לחבר הדפס
     לשרוןליה24 באפריל   17:2
      לאיזה גילאים מצעד הספרים? אם לכל הגילאים אז למה לא הודיעו לנו?
הוסף תגובה שלח לחבר הדפס
         תשובה לליהשרון24 באפריל   20:33
          ליה שלום! מצעד הספרים מיועד לכיתות א' -ו' ומתקיים מזה מספר שנים בבית הספר, תוכלי לקרוא פרטים נוספים באתר. שרון
הוסף תגובה שלח לחבר הדפס

טלרום מפעילה סליקת אשראי ותשלומים באינטרנט