אפק>תוכניות>הרשת הירוקה>כנס פעילי סביבה תשס"ג
התוכנית להעצמת מערכת החינוך למאה ה - 21


המפה האינטראקטיבית שלנו

לצפייה במפה האינטראקטיבית
של חצר בית הספר שלנו,
לחצו כאן

אמנה לגלישה בטוחה באינטרנטלחתימה על האמנה לגלישה בטוחה באינטרנט

לחצו כאן

אפק בית ספר ניסויי לקיימות

לפתח מנהיגות ואחריות
סביבתית קהילתית =
קיימות בחינוך

אפקולוגי מרכז הפצה לקיימות
 אפקולוגי - מרכז הפצה מציע תכניות לפיתוח
הקיימות.
התכניות משלבות תהליכי חשיבה, ארגון חברת
ילדים המיישמת
אחריות ומעורבות חברתית
והצעות לאקטיביזם אזרחי.
למידה בשעת חירום

החל תרגיל חרום "עורף איתן 1 "

 
אנא לחצו כאן
ביקור השר להגנת הסביבה
ביקור השר
להגנת הסביבה,
מר עמיר פרץ
גלריית תמונות
 סרטון
 
 
 
מוסיקה בראש העין - סרטון

לצפייה בסרטון -
מוסיקה בראש העין
לחצו כאן

כנס פעילי סביבה תשס"ג
דפים נוספים
 • תמונות מהכנס

 •  

  בתאריך ה- 1.4.03 יצאו נציגי בית-הספר לכנס ילדים פעילי סביבה. הכנס השנה הוא הכנס השלישי המתקיים עם החברה להגנת הטבע והרשת הירוקה. חמישה תלמידים מכיתות ה' נבחרו לייצג את בית-ספר "אפק" עם המורה גולדי לב.

  אל הכנס הגיעו ילדים פעילי סביבה מכל רחבי הארץ. ניתן היה לראות מגוון של אוכלוסיות, שומרי מצוות, חילוניים, ערבים ויהודים ולכולם   מטרה אחת משותפת -  סדר יום סביבתי.

  בחלקו הראשון של הכנס נפגשו התלמידים ביער ירושלים, בשומרה. לאחר משחקי הכרות   סיירו  הילדים במקום התארחו ב"דום", אוהל שנבנה מכפות דקלים,  התבוננו ולמדו אודות במערכת השקייה באמצעות מי גשמים ובצורות שונות של אסוף חומרים למחזור. בהמשך בנו הילדים טרסות לצמחים בעזרת אבנים שנלקחו מהמקום ובסוף תהליך הבנייה שתלו צמחים.

  לאחר הסיור אכלו הילדים בשטח כשהם נהנים מצמחייה מגוונת עשירה וצבעונית, אוויר צלול ואווירה קסומה.

  בחלקו השני של היום התארחו הילדים בכנסת. הפעילות החלה בסיור בין הלשכות והאולמות שבכנסת, תוך התבוננות בתמונות האומנותיות ובתמונות המתעדות את פעילותה של הכנסת מיום הקמתה. במיוחד התעכבו הילדים והתרגשו לראות את מגילת העצמאות המקורית.

  בהמשך התכנסו כל התלמידים שהגיעו לכנס, 400 במספר, באודיטוריום. בכניסה לאודיטוריום הוצבה תערוכה של בתי-הספר השונים הפועלים בנושאים סביבתיים.

  התרגשות רבה היתה לקראת הפאנל עם השרה לאיכות הסביבה, פרופ' יהודית נאות וחברי הכנסת: מר עומרי שרון, מר יגאל יאסינוב, מר מיכאל נודלמן ומר שלמה שוהם נציב הדורות הבאים. השיח נוהל על-ידי חבר הכנסת דר' דב חנין. ארבעה תלמידים נציגי בתי-הספר השונים שאלו את המשתתפים שאלות וחברי הכנסת והשרה התבקשו להשיב. בין השאלות שנשאלו  היתה התייחסות לקרקע כמשאב ההולך ונעלם, אתרי פסולת בארץ ועוד.

  בתום הפאנל הוזמנו התלמידים שישבו בקהל לשאול שאלות. התלמידה ליאור מור,  הלומדת בכיתה ה'-4, שאלה את שאלת מליון הדולר  בניית מגורים מתחת לפני הקרקע. ח"כ דב גיחון שאל את  ליאור מדוע חשבה על כך וליאור השיבה שהנושא  התעורר אצלה בעקבות קריאת הספר צ'רלי והשוקולד.

  שאלות אחרות התייחסו  להפסקת ניסויים בבעלי-חיים, ולהפסקת השלכת שפכים לים התיכון.

  התלמידים רביד אברהם מכיתה ה'-4 וינון כהן מכיתה ה'-1 נבחרו לראיין את חבר הכנסת עומרי שרון. הם סיפרו לו על פעילות בית-הספר בנחל רבה ועל הנסיון להצילו ולשמרו מפני ההריסה בעקבות ההחלטה להקים חטיבת ביניים במקום.

  עומרי שרון סיפר להם על ה"לובי" שהקים עם חברי כנסת נוספים וארגונים ירוקים ומהם הנושאים שאותם הם רוצים לקדם. עומרי התפעל מהידע שהפגינו התלמידים ומיכולת הביטוי שלהם.

  בתום הפאנל נפגשו תלמידי בית-הספר "אפק" עם עו"ד בינה בראון, היועצת המשפטית של המשרד לאיכות הסביבה. הגב' בראון עודדה את התלמידים לראות בפעילותם למען נחל רבה הצלחה. שיבחה אותם על האחריות המעורבות והאכפתיות וציינה שאלו הם מאפייני האזרח שהיינו רוצים לראות במדינה. הגב' בראון, חילקת לתלמידים דיסקט בנושא סביבה, מחזיק ניירות והמליצה בפניהם להשתתף ולכתוב לאתר סבבה הפועל באמצעות המשרד לאיכות הסביבה.

  יישר כוח לנציגי בית-הספר "אפק" ולכל קהילת בית-הספר הפועלת בנושאים סביבתיים רבים.

   


  טלרום מפעילה סליקת אשראי ותשלומים באינטרנט