בית ספר אפק ראש העין

פתיחת תפריט ניידים

כנס ארצי במודיעין תשס"ה - תיעוד

תלמידי "אפק" מסיירים בחווה האקולוגית "חווה ואדם"
תלמידי "אפק", בית-ספר אקולוגי ניסויי, השתתפו בכנס הארצי של הרשת הירוקה שמטרתו סיכום שנת הפעילות תשס"ה. התלמידים סיירו בחווה האקולוגית "חווה ואדם" שבמודיעין.
החווה מספרת סיפור של לקיחת אחריות לחיינו כבני אדם בעולם, מתוך תובנה שכל מחשבה, דמיין ופעולה גורמים ליצירת אדוות והינם בעלי השפעה ולפיכך יש לנו את החובה והאחריות לפעול בזהירות, בהגינות ובאומץ.
התלמידים שמעו על תהליכי הבניה האקולוגית והתארחו בבית שנבנה מבוץ, ביקרו במרכז להמרת אנרגיה, לקחו חלק בפעילויות חקלאיות מקיימות וסיירו במתחם בעלי-חיים.
התלמידים התפעלו מגודל החווה ומהיותה אקולוגית בכל פעילויותיה ואפילו במים נעשה שימוש חוזר. במיוחד הוקסמו הילדים מהשרותים האקולוגים, "שרותי עלים" בשרותים אלה משתמשים בפסולת עלים הנמצאים במכלים גדולים במקום.
פעולה זו מייצרת קומפוסט לטובת חקלאות מקיימת. עוד התרשמו הילדים מהשימוש שנעשה באנרגיה הסולרית כדי לתת מענה לכלל הצרכים של החווה.
בהמשך היום נערכה ועידת הילדים השנתית של הרשת הירוקה, בהיכל הספורט במודיעין. ועידת הילדים נפתחה בהרצאה של יוסי ביידץ, חוקר טבע, שסיפר סיפורים אופטימיים ועצובים על בעלי-חיים, על זנים שונים של ציפורים וטורפים שנכחדו וכאילו שנמצאים על סף הכחדה וכיצד חוקרי הטבע מנסים לעזור להם.
כמו כן הוצגה העשייה של הרשתות ובסיום הוצגו שלושת הנושאים שהוצעו לבחירה כנושא כמרכזי לשנת הלימודים תשס"ו.
הנושאים שהוצגו: כמה קונים? משבר המים ושטחים פתוחים. בימים הקרובים תפרסם הרשת את הנושא הנבחר.
המפגש היה חלק ממכלול הפעילויות שהתקיימו במהלך השנה. מטרת פעילויות אלה היא הרצון להגביר את מעורבות מערכת החינוך בנושאים סביבתיים ולחנך לאזרחות פעילה של תלמידי בית-הספר.