בית ספר אפק ראש העין

פתיחת תפריט ניידים

תת רשת בראש העין - תשס"ה

מנהיגות סביבתיית ב"אפק"
המפגש השני של תת הרשת הירוקה מחוז מרכז התקיים ב"אפק" בית-ספר אקולוגי-ניסויי. קבוצות המנהיגות הסביבתיות של בתי-הספר "נופים" ו"אפק" מרה"ע, "רוזין" מראשל"צ ואורנים מרמת השרון הגיעו למפגש.
מטרת המפגש הייתה הגברת המודעות לנושא של בעלי-החיים, ולזכותם לחיים בלא סבל.
התלמידים למדו שאין לפגוע בבעלי-החיים, שחשוב לדווח על מקרים של התעללות, שלבעלי-חיים יש זכויות ואף נחקקו חוקים בנושא כגון: חוק צער בעלי-חיים.
התלמידים עבדו בקבוצות עניין בהנחיית המורות המובילות וסיפרו לחבריהם על בעלי-חיים שהם אוהבים ועל הצרכים הפיזיים והרגשיים של בע"ח. בהמשך הביעו התלמידים את עמדותיהם לדילמות שהוצגו להם והתייחסו לאחריות לבע"ח.
האורחים התארחו בסביבת בעלי-החיים שבבית-הספר כשנציגי מנהיגות נוער שוחר בעלי חיים בבית- הספר שימשו כמדריכים. הנציגים סיפרו על תפקידם בסביבה ועל תהליכי העבודה ולוח הזמנים. בעיקר ציינו התלמידים את אחריותם לבעלי-החיים. הנציגים הדגישו את האכפתיות הגדולה שלהם ואת הרצון הרב והמסירות שהם מגלים בטיפוח ופיתוח הסביבה.
בהמשך היום נפגשו התלמידים עם מר ארנון יו"ר עמותת S.O.S שתיאר את פעילות הארגון ומטרותיו. עמותה זו עוסקת בעיקר ברווחת חתולים וכלבים בעיר ומעודדת לקיחת אחריות אישית לגבי חיות אלו שאנו בייתנו וכיום לא יכולים לחיות בלעדינו במרחב העירוני. בסיום המפגש נפגשו התלמידים עם מאלף כלבים שהסביר להם אודות תהליכי האילוף. המאלף הגיע עם כלב רוטוילר ענק העונה לשם "ביס" שהצליח לעורר חששות וחשדות אצל רבים. עוד הסביר ניר, המאלף, הסביר על אופיים המיוחד של כלבים. בהמשך הדגים ניר באמצעות ביס תרגילי אילוף. ביס התנהג למופת וציית לכל ההוראות שכבר למד והראה איך הוא מגן על מאמנו המסור.
עוד על פעילות תת הרשת ניתן לקרוא בעלון האלקטרוני של הרשת הירוקה:
http://www.heschelcenter.org/edu/issue2/top.html