כולנו למען כולנו

קבוצות העניין בחברת הילדים הן קבוצות רב גילאיות אשר נבחרות בבחירות דמוקרטיות לתפקיד.
הנבחרים מתמנים לתפקיד לכל שנת הלימודים (אין פרישה).
 
כל כיתה חייבת לשלוח נציגים לכל הקבוצות הפועלות בחברת הילדים. הכיתה היא חלק מהמכלול וצריכה לתרום את תרומתה.
הקבוצות יתכננו ויפעלו לקידום הנושאים המרכזיים שלהם.
 
לקבוצות המקהלה והתזמורת אין צורך בהצגת מועמדות, כל מי שמעוניין מכיתות ג'-ו' והוזמן ע"י המורה למוסיקה מוזמן להצטרף.
תלמידים שנבחרו לחברת ילדים לקבוצה בנושא מסוים ומבקשים להצטרף גם לתזמורת החליליות או/ו למקהלה מוזמנים להצטרף אם זה מסתדר עם המערכת.
 
תלמידים שיוזמנו לשיעורים פרטניים בימים ובשעות שפועלת חברת הילדים מתבקשים להצטרף לשעות הפרטניות. מקומם בחברת הילדים יישמר עד לסיום מפגשי הפרטני.
 

חברת הילדים תשע"ח

מסע התעמולה של המתמודדים לחברת הילדים באפק יתחיל ביום ראשון 17.9.17 ויסתיים ביום חמישי 28.9.17 ביום ראשון 1.10.17 יתקיימו הבחירות לקבוצות "חברת הילדים בכל הכיתות.
 
כדי שתוכלו לבחור את קבוצת המנהיגות המתאימה לכם במיוחד, אנו שולחים אליכם תיאור קצר של כל קבוצה, מה המטרות שלה? מה יעשו בה? אילו כישורים כדאי שיהיו לכם כדי להיבחר לקבוצה?
 
זכרו! אין ילד/ה שלא מתאימה לו לפחות אחת מן הקבוצות.
אנו מאחלים לכולכם בחירות נעימות והצלחה רבה!
 צוות אפק
 

אוצרי אמנות

לקבוצת אוצרי אמנות מוזמנים להגיע תלמידים חובבי אמנות, בעלי דמיון ויצירתיות. תלמידים המוכנים לתרום מזמנם ליצירת סביבה מוזיאלית מעניינת ויצירתית ברחבי בית הספר.
 
קבוצת אוצרי אמנות תפעל למען ארגון תערוכות מתחלפות במבנה בית הספר. התלמידים ימקדו את התערוכות סביב רעיון מרכזי, בעל ציר המחבר בין כל היצירות והופך את חווית הצפייה למשמעותית.
 
האוצרים יאספו חפצים, יבחרו ויסדרו אותם בחלל על פי נושא מסוים בו תתמקד התערוכה.
 
חשיבותו של האוצר נובעת מידיעותיו הנרחבות ומיכולתו להביע רעיון מרכזי אחד. ככל שהנושא ממוקד ומצומצם יותר סביב ציר אחד, כך יהיה לתערוכה משקל רב יותר. האוצר הוא האומן הגורם לכך. הוא החוליה המתווכת בין התנסות אינטואיטיבית של היוצר לבין הצופה.
תלמידי כיתות ג'-ד
תלמידי כיתות ה'-ו
 
המורה המנחה: הגב' יהודית יטאח
מועד המפגש: יום שלישי, שעה שביעית
 

"ואהבת"

לקבוצת ואהבת מוזמנים להגיע תלמידים מעורבים בחברה, בעלי יוזמה. תלמידים אשר ערכים כגון: סובלנות, אנושיות, אכפתיות, ורגישות לצרכיו של האחר בוערים בקרבם.
 
הקבוצה תיזום פעילויות חברתיות בקרב תלמידי בית הספר אשר יתמקדו בהכרת האחר, פיתוח סובלנות וחיזוק תחושת השייכות והשוויון של כל תלמיד בבית הספר. יושם דגש על חשיבות הנתינה, שיתוף הפעולה, הפריה וערבות הדדית. הקבוצה תיזום מפגשים בין אוכלוסיות שונות בתוך המסגרת החינוכית (תלמידים – תלמידים, מורים - תלמידים וכו') מתוך רצון ליצור הכרות, לפתח שיח מעשיר ופורה ולתת מקום וביטוי לכל אחד ואחת מבאי בית הספר.
 
נלמד בדרכים מגוונות על שונות בחברה הישראלית ובבית הספר (דת, מוצא, עולים, ותיקים, צרכים מיוחדים וכד'), תוך הבנה שהשונות מצויה בכל אחד מאיתנו ולכן קבלת השונה היא גם קבלה של העצמי, נכיר בערכה של השונות בחשיבה, בלמידה ובקיומה של חברה.
 
תלמידי כיתות ג'-ד'
המורה המנחה: הגב' אילנה לוי
מועד המפגש: יום רביעי שעה שביעית
 

חזאים צעירים

לקבוצת חזאים צעירים מוזמנים להצטרף תלמידים המתעניינים בתחום המדע והטכנולוגיה בכלל ובתחום מזג האוויר בפרט. בקבוצה נכיר ונתנסה בכלים טכנולוגיים שונים המשמשים למדידת מזג האוויר, נעקוב אחר מזג האוויר ונתעד אותו ע"י שימוש במחשב, נבנה מכשירים טכנולוגים באמצעותם נערוך מדידות, נצפה בשינויים שונים נוספים בסביבה הקרובה לנו ונעביר פעילויות בכיתות בנושא.
 
במפגשים יתקיימו תצפיות בהם נעקוב אחר מזג האוויר, נערוך שיח בו נשתף בדעותינו וכך נקדם שיח מדענים ונתכנן הפעלה לכיתות השונות.
 
תלמידי כיתות א'-ב'
המורה המנחה: הגב' דפנה זבולוני
מועד המפגש: יום שלישי, שעה שישית
 

חקלאים צעירים

לקבוצת החקלאים הצעירים מוזמנים להגיע תלמידים שאוהבים לעבוד את האדמה, שנהנים במגע עם צמחים, תלמידים חרוצים, שאוהבים לחוות את תהליך הצמיחה של פירות ירקות. ילדים מתמידים שמבינים את חשיבות הטיפול העקבי בגינת ירק.
תלמידי הקבוצה יטפלו ויטפחו גינת ירק בשטח בית הספר.
 
התלמידים ישתלו שתילים ויזרעו זרעים מגידולים שונים (פרות וירקות),
ילמדו ויכירו כלי עבודה: מעדר, את חפירה, מגרפה ותפקידם בעיבוד האדמה וכן הכרות עם מושגי יסוד בתחום החקלאות. כמו כן תתקיים התנסות מעשית בגינת הירק. תלמידי הקבוצה יטפחו חלקת אדמה בגידולי ירקות ופרות ממינים שונים בחצר הקיימות.
 
תלמידי כיתות א'-ב'
המורים המנחים: ימית ברנס
מועד המפגש: יום שלישי, שעה שביעית
 

כתבי שטח

לקבוצת כתבי השטח מוזמנים להגיע תלמידים אוהבי כתיבה, בעלי אוצר מילים מגוון, סקרנים וכו'. כתבי השטח של בית הספר ייכתבו לעיתונות מקומית, לאתר האינטרנט של בית הספר ויתעדו אירועים מיוחדים בביה"ס ומחוצה לו. במפגשים ירכשו התלמידים ידע בכתיבה עיתונאית, ייפגשו עם עיתונאים, עורכים ואנשי תקשורת. העיתונאים ירכשו ידע ויתנסו בתהליך הפקת העיתון.
יתמודדו לתפקיד תלמידים אוהבי כתיבה, אחראיים.
 
תלמידי כיתות ג'-ו'
המורה המנחה: הגב' טובה גרוס
מועד המפגש: יום שלישי, שעה שביעית
 

מועצת תלמידים

למועצת התלמידים מוזמנים להגיע תלמידים שיכולים, רוצים להשפיע ולתרום לקבוצה ולקהילת בית הספר. תלמידים רציניים, דעתנים, בעלי יכולת ביטוי ובטחון עצמי.
 
מועצת התלמידים תתמקד בהובלת חלק מהקבוצות שבחברת הילדים בבית הספר.
נלמד בדרכים מגוונות מהי מנהיגות טובה ואילו שינויים היא יכולה לחולל.
 
המועצה תפעל בתחילה בתחומי בית הספר ובהמשך תשתלב בפעילויות של מועצת הנוער העירונית.
במפגשים יתקיימו דיונים ולמידה עם כל קבוצת המנהיגות בבית הספר, מפגש עם מנהלת בית הספר, מפגש עם וועד הורים מרכזי, מורים, נציגי ציבור ועוד...
 
תלמידי כיתות ג'-ו'
המורה המנחה: הגב' יהלום לוי
מועד המפגש: יום שלישי, שעה שביעית
 

מצטיינים בחשבון

לקבוצת הכלכליסטים מוזמנים להגיע תלמידים אוהבי מתמטיקה. הקבוצה תתמקד בטיפוח ופיתוח התנהגות צרכנית נבונה. במפגשים נכיר דרכים לערוך השוואות מחירים, לבחון מבצעי הנחות, פרסומים ועוד. כנציגי הקבוצה נפעיל את קהילת התלמידים ונערוך פעילויות ייחודיות בנושא לקידום צרכנות נבונה. התלמידים יבקרו במרכולים גדולים ויבחנו מקרוב את מחירי המוצרים וכדאיות הקנייה.
 
תלמידי כיתות ה'-ו'
המורה המנחה: אסתי אליאן
מועד המפגש: יום שלישי שעה שביעית
 

מקהלה

למקהלה מוזמנים להגיע תלמידים שאוהבים מאוד לשיר ולהופיע בפני קהל. אין מבחני קבלה למקהלת בית ספרנו. המקהלה מופיעה במשך השנה באירועים בית ספריים, באירועים קהילתיים ובכנס מקהלות עירוני שנערך מידי שנה במעמד ראש העיר, והפיקוח המחוזי על המוסיקה.
התלמידים ששרים במקהלה עוברים סדנת פיתוח קול ולומדים לשיר באופן אמנותי.
 
תלמידי כיתות ג'-ו'
המורה המנחה: הגב' דבורה הירש
מועד המפגש: יום שני, שעה שביעית, יום חמישי שעה שביעית
 

נאמני אנרגיה

לקבוצת נאמני אנרגיה מוזמנים להצטרף תלמידים שמתעניינים בתחום האנרגיה. חיי היום יום של כולנו מתבססים על צריכת אנרגיה. הפחתת צריכת החשמל, הן באמצעים טכנולוגיים והן באמצעות שינויים התנהגותיים, תוביל לצמצום ההשלכות הסביבתיות. ניהול הצרכנות של צריכת החשמל הוא צורך השעה והינו ביטוי ללקיחת אחריות. נאמני האנרגיה יובילו שינוי אצל התלמידים וקהילת בית הספר, אשר יגרום לצמצום הצריכה הבית ספרית בחשמל ולהתייעלות אנרגטית בעיר.
 
תלמידי כיתות ה'-ו'
המורה המנחה: הגב' רונית גיבורי
מועד המפגש: יום שלישי, שעה שביעית
 

נאמני בריאות

לקבוצת נאמני הבריאות מוזמנים להצטרף תלמידים שמתעניינים בתזונה נכונה ובאורח חיים בריא.
במפגשים יתקיימו פעילויות להגברת המודעות הבריאותית, האישית והחברתית ולשיפור היכולת לקחת אחריות, ליזום ולעודד קיום אורח חיים בריא.
 
הקבוצה תיפגש עם צוות מומחים ותקבל הכשרה בנושאים : הרפיה, תזונה נבונה, פעילות גופנית, דימוי עצמי.
נאמני בריאות עורכים שינוי אצלם ורק אח"כ דואגים לערוך שינוי אצל תלמידי ביה"ס, חברים ומשפחה.
 
תלמידי כיתות א'-ב'
המורה המנחה: הגב' הילה כהן
מועד המפגש: יום שלישי, שעה שביעית
 

נאמני מחזור

לקבוצת נאמני מחזור מוזמנים להגיע תלמידים שאכפת להם מהסביבה, מעורבים ובעלי יוזמה. תלמידים המוכנים לפעול בשיתוף פעולה ולתרום מזמנם למפגש שבועי כדי לקדם את נושא המיחזור בבית הספר ובקהילה.
 
תלמידי הקבוצה יפעלו לשיפור הסביבה שבה אנחנו חיים מתוך אחריות כלפי הדורות הבאים. התלמידים יעלו על סדר היום את החשיבות שבמחזור בכלל בדרכים יצירתיות ומגוונות וכן יעודדו את תלמידי בית-הספר להגברת איסוף פרטי פיקדון בפרט.
חברי הקבוצה ילמדו בהרחבה את נושא המחזור ויעבדו בשיתוף פעולה עם קהילת בית הספר בתכנון דרכי הפעולה להשגת מטרות אלו.
 
תלמידי כיתות א'-ב', תלמידי כיתות ג'-ה'
המורות המנחות: הגב' אורנה אברהם, הגב' ורד לוי
מועד המפגש: יום שלישי, שעה שביעית
 

נאמני מחשב

לקבוצת נאמני המחשב מוזמנים להגיע תלמידים המתמצאים בתחום המחשבים, אחראיים ויצירתיים.
במפגשים יוכשרו התלמידים לתת מענה לצרכים שונים במהלך שיעורי המחשב של כיתותיהם ובמסגרת פעילות בית ספרית כוללת. תלמידי הקבוצה יסייעו לילדי הכתות הצעירות בשיעורי המחשב, ולכן חשוב מאוד שיהיו תלמידים שניתן לסמוך עליהם הן במוטיבציה לסייע והן באחריות להשלים את החומר הנלמד כאשר הם יוצאים לסייע לתלמידים בכתות הנמוכות. מטרה נוספת של נאמני המחשב היא קידומו האישי של הלומד.
 
תלמידי כיתות ג'-ו'
המורה המנחה: הגב' סיוון צור
מועד המפגש: יום שלישי, שעה שביעית
 

נאמני מים

לנאמני המים מוזמנים להגיע תלמידים שאכפת להם ממשאב המים. כל אחד וכל אחת מאתנו יכולים לתרום לשימוש מושכל במשאב המים. כל ליטר מים שנחסוך בבית וכל ליטר מים שנמְנע את הזיהום שלו, מצטרף למיליוני ליטרים שאחרים חסכו והצילו. נאמני המים יתחזקו את מלמ"ג (מערכת לאיסוף מי גשם) הקיימת בבית הספר ויעודדו את התלמידים והקהילה להשתמש במים נכון.
 
תלמידי כיתות: ד'-ה'
המורה המנחה: אהובה רבינזון
מועד המפגש: יום שלישי, שעה שביעית
 

נאמני ספרייה

לקבוצת נאמני ספרייה מוזמנים להגיע תלמידים חובבי קריאה, מאורגנים ומסודרים. חברי הקבוצה יפעלו למען עידוד וקידום הקריאה בקרב תלמידי בית הספר, שיווק הספרייה הבית ספרית. נוסף על כך ייקחו תלמידי הקבוצה אחריות על ארגון וסדור הספרייה.
בעמדת ספרן/ית –פתיחת נעילת מחשב, השאלת/החזרת ספרים. רישום ממוחשב הזמנות ודווח השאלות.
 
בעמדת סדרן/ית – ניקיון וסדר, סדור מדפים, תיקון ספרים, איסוף ספרים וקטלוג. בעזרה ונתינה להתמצאות במרחב הספרייה
בעמדת הדרכה – המלצה לקריאה, הפעלות הפסקה פעילה, קידום מצעד הספרים, ארגון ההצבעה של מצעד הספרים וספירת קולות המצביעים, שעת סיפור, אירוח סופרים.
 
תלמידי כיתות ג'-ה'
המורה המנחה: הגב' ימית קהלת
מועד המפגש: יום שלישי, שעה שביעית
 

נאמני קהילה

לנאמני הקהילה מוזמנים להגיע תלמידים מעורבים בחברה, בעלי יוזמה, אוהבים לעזור ולתת למען האחר. תלמידים הרוצים לתרום לאווירה נעימה בבית הספר ומסוגלים להשפיע על קשרים עם קהילות מחוץ לבית הספר.
 
תלמידי הקבוצה יפעלו ליצירת אווירה נעימה, חברתית ומכילה בבית הספר ויטפחו קשרים עם קהילות מחוץ לבית הספר. תלמידי הקבוצה יזמו פעילויות בית ספריות במועדי וחגי ישראל, בימים ואירועים ייחודיים לבית הספר, התלמידים יצרו קשרים עם קהילות מגוונות ויעשו למענם.
 
תלמידי כיתות ג'-ו'
המורה המנחה: הגב' אביטל יעקובי
מועד המפגש: יום שלישי, שעה שביעית
 

נוער שוחר בע"ח

לקבוצת נוער שוחר בעלי חיים מוזמנים להגיע תלמידים שאוהבים בעלי חיים, סבלניים ואחראיים. קבוצת נוער שוחר בע"ח תפעל לבדיקה ומיפוי של צרכי בע"ח ולבניית תוכנית לטיפול בהם. התלמידים בקבוצת נוער שוחר בע"ח יהיו אחראים על הסביבה ועל בע"ח בחצר הקיימות ובמבנה בית הספר.
 
כמו כן, יצטרכו להקדיש מזמנם לטיפול השוטף (בוקר, שבתות וחגים) בבע"ח. התלמידים יקיימו פעילויות בנושא לקהילת בית הספר במטרה לשתף את כלל התלמידים בתהליכי גידול בעלי-החיים.
 
תלמידי כיתות ג'-ו'
המורה המנחה: הגב' גולדי לב
מועד המפגש: יום שלישי, שעה שביעית
 

צ.ב.ר- צעיר בריא ורענן

לקבוצת צעיר בריא ורענן מוזמנים תלמידים שמתעניינים באורח חיים בריא. הקבוצה תפעיל את קהילת בית הספר בפעילויות מקדמות אורח חיים בריא. במפגשי הקבוצה ישוחחו אודות חשיבות הפעילות הגופנית כדי לשמור על אורח חיים בריא, ויפעלו בפעילויות נופש שהן למטרת הנאה והנעה.
 
תלמידי כיתות ד'-ו'
המורה המנחה: הגב' רויטל ערמון שפירא
מועד המפגש: יום שלישי, שעה שביעית
 

צלמים צעירים

לקבוצת הצלמים מוזמנים להגיע תלמידים חובבי צילום, אחראיים וסובלניים. במפגשים יתמקדו התלמידים בלמידה, התנסות ושיפור מיומנויות הצילום וייקחו חלק פעיל בצילום אירועים בית ספריים וקהילתיים. בעבודת הצלמים יש חשיבות לזמן, לאובייקטיביות (התמונות מתארות את האירוע באופן מדויק והוגן הן בתוכן והן באווירה), לסיפור (התמונות בונות אצל הקורא הקשרים על בסיס תרבות). הצלם צריך להגיע להחלטות מהירות, לשאת ציוד צילום ולהיתקל לעתים במכשולים כגון סכנה פיזית, קהל ומזג אוויר.
 
תלמידי כיתות ד'-ה'
המורה המחנה: הגב' רמה בן טובים
מועד המפגש: יום שלישי, שעה שביעית
 

של"ח (שדה, לאום, חברה)

לקבוצת של"ח מוזמנים להגיע תלמידים שאוהבים לטייל בשטחים פתוחים ולחיות חיי שדה.
מדריכי השל"ח ישלבו סיורים בסביבה הקרובה, ילמדו לבשל בטבע, להקים אוהלים, לנווט ועוד.
המדריכים ילמדו להכיר שטחים פתוחים ולתרגל מיומנויות המאפשרות להסתדר בהם. כמו כן יחשפו לתחום הארכיאולוגיה ותופעות טבע.
 
תלמידי כיתות ג'-ד'
המורה המנחה: הגב' לבנת הניג
מועד המפגש: יום שלישי, שעה שביעית 
 

תזמורת החליליות

לתזמורת מוזמנים להצטרף תלמידים שאוהבים ויודעים לנגן בחלילית. תלמידים שמשקיעים ומתקדמים בנגינה בשיעורי המוסיקה יוזמנו עי' המורה למוסיקה להגיע לחזרות . החזרות של התזמורת יתקיימו פעמיים בשבוע בימי ד', ו'. בימי רביעי יערכו החזרות לתלמידי כיתות ד' בלבד ובימי ו' יערכו חזרות לתלמידי כיתות ה'-ו'. בהמשך השנה יאוחדו שתי הקבוצות לתזמורת אחת גדולה שתופיע במשך השנה באירועים בית ספריים וקהילתיים בעיר.
 
התזמורת תופיע בכנס תזמורות עירוני שנערך מידי שנה במעמד ראש העיר והפיקוח על המוסיקה.
התלמידים שינגנו בתזמורת ינגנו על חליליות אלט, טנור ובאס ויקודמו באופן קבוע בנגינה.
תלמידי התזמורת ילוו את מקהלת בית הספר בהופעות משותפות שיתקיימו במשך השנה.
 
תלמידים כיתות ד'ו'
המורה המנחה: הגב' דבורה הירש
מועד המפגש: יום שלישי, שעה שביעית, יום שישי שעה חמישית
 

חברת הילדים באפק, בית ספר ניסויי לקיימות

הקבוצה

היום

השעה

המנחה

הנמענים

מסנצ'

1 אוצרי אמנות

2

שלישי

13.40-14.25

יהודית יטאח

כיתות ה'-ו'

כיתות ג'-ד'

3-4

3

3 ואהבת

רביעי

13.40-14.25

אילנה לוי

כיתות ג'-ד'

3-4

5 חזאים צעירים

שלישי

12.00-12.45

דפנה זבולוני

כיתות א'-ב'

2

7 מועצת תלמידים

שלישי

13.40-14.25

יהלום לוי

כיתות ג'-ו'

2

8 מצטיינים בחשבון

שלישי

13.40-14.25

אסתי אליאן

כיתות ה'-ו'

4

9 מקהלה

שני / חמישי

13.40-14.25

דבורה הירש

כיתות ג'-ו'

 

10 נאמני אנרגיה

שלישי

13.40-14.25

רונית גיבורי

כיתות ה'-ו'

3-4

11 נאמני בריאות

שלישי

13.40-14.25

הילה כהן

כיתות א'-ב'

3-4

12 חקלאים צעירים

שלישי

13.40-14.25

ימית ברנס

כיתות א'-ב'

3-4

14 נאמני מחזור

15

שלישי

13.40-14.25

ורד לוי

אורנה אברהם

כיתות א'-ב'

כיתות ג'-ה'

3

3

16 נאמני מחשב

שלישי

13.40-14.25

סיוון צור

כיתות ג'-ו'

2

17 נאמני מים

שלישי

13.40-14.25

אהובה רבינזון

כיתות ד'- ה'

3-4

18 נאמני ספרייה

שלישי

13.40-14.25

ימית קהלת

כיתות ג'-ד'

3-4

19 נאמני קהילה

שלישי

13.40-14.25

אביטל יעקובי

כיתות ג'-ו'

2

21 נוער שוחר בע"ח

שלישי

13.40-14.25

גולדי לב

כיתות ג'-ו'

2

22 עיתונאים צעירים

שלישי

13.40-14.25

טובה גרוס

כיתות ג'-ו'

2-3

23 צ.ב.ר

צעיר, בריא, רענן

שלישי

13.40-14.25

רויטל ערמון

כיתות ד'-ו'

3

24 צלמים צעירים

שלישי

13.40-14.25

רמה בן משה

כיתות ד'-ה'

2

25 שלח

רביעי

13.40-14.25

לבנת הניג

כיתות ג'-ד'

3-4

26 תזמורת החליליות

רביעי/

שישי

13.40-14.25

11.50-12.35

דבורה הירש

כיתות ג'-ו'

 
 
חזרה למעלה