בית ספר אפק ראש העין

פתיחת תפריט ניידים

מופע מחזור זה כל הסיפור תשס"ז

מופע לעידוד המיחזור ב"אפק" ב"אפק", בית-ספר אקולוגי ניסויי, התקיים ביום שישי ה- 09.02.07 מופע ייחודי ומקורי "מחזור זה כל הסיפור". את המופע העלו תלמידים החברים בקבוצות נאמני המחזור של בית-הספר, מכיתות ב'-ו', בהנחיית המורות ימית ברנס ומלכה רוטשילד.
 
המופע התמקד ברעיון המחזור כמנוף לטיפול בפסולת. סביב רעיון זה נרקמו מערכונים, שירים וריקודים שובי לב. בפתיחת שנת הלימודים החליטו נאמני המחזור לעודד ולהגביר את איסוף פרטי הפיקדון בביה"ס. הנאמנים פעלו במגוון דרכים כדי לעודד את קהילת ביה"ס ואחת מהדרכים הייתה העלאת מופע מקורי שיסכם מחצית השנה המוצלחת במיוחד ואף יגדיל את כמויות הפריטים שנאספו באופן ניכר. עלות כרטיס כניסה לכיתה למופע היה איסוף והבאה לביה"ס של 500 פרטי פיקדון (בקבוקי זכוכית ופלסטיק ופחיות). מחנכות הכיתות ניהלו רישום מסודר, ומהר מאוד המבצע סחף את כל הילדים, המורות והקהילה כולה ובבקרים ניתן היה לראות תלמידים והורים הנושאים שקים עמוסים פרטי פיקדון.
 
תהליך מיון וארגון הפריטים הפך לעניין של שגרה וכל התלמידים סייעו ברצון. ההצלחה הייתה מעל למצופה, שקיות הבקבוקים גדשו את הכניסה לבית-הספר והכרטיסים "נמכרו" במהירות. המופע והתהליך שקדם לו היו ייחודיים מלהיבים והובילו תהליכים ידידותיים לסביבה.
 
ביום שישי צעדו כל תלמידי כיתות בית-הספר בשביל שעוצב משקיות המחזור המלאות פריטי פיקדון, מיותר לציין שכל הכיתות זכו להיכנס למופע. המופע התקיים באולם ססגוני וייחודי אשר כל התפאורה בו, הייתה עשויה מעטיפות של חטיפים וממתקים אותם אספו הילדים במשך חודש.
 
במופע הומחזו מצבים מחיי היום יום כגון: שמח במטבח-בארוחת הבוקר, שמח בארוחת הצהרים, שמח בשעת בין הערביים, רק אני והכריך שלי. בין המצבים שהומחזו הייתה פינה של הידעת? שבה הקריין יידע את הקהל אודות נושאים סביבתיים. הפזמון שחזר שוב ושוב במופע היה "ככה הסביבה תרוויח, ביה"ס ירוויח וגם אנחנו נרוויח".
 
יישר כח לכל תלמידי בית-הספר אשר לקחו אחריות ואספו במהלך מחצית השנה 15,658 פרטי פיקדון.
1...0
חזרה למעלה