טיבוע וקהילה נובמבר תשס"ה

מטבעים עם הקהילה באתר "אבן העזר" ביום שבת, 26.11.05 התקיימה פעילות קהילתית סביבתית באתר "אבן העזר" הפעילות נערכה בין השעות 8.30-13.00 והיו שותפים בה חברת מועצת העיר, שרי סלע, פורם קהילת יער, טליה סמולש, דורית אמיר ו"אפק" בית-ספר אקולוגי ניסויי.
 
הפעילות היוותה המשך ל- 4 הפעילויות שהתמקדו בעריכת תצפיות על נדידת הציפורים והתקיימו בחודש ספטמבר בהנחיית הגב' סורל ריטר. הפעילות המסכמת התמקדה בטיבוע ציפורים על-ידי המטבעים סאמח, עמיהוד ויעל שהגיעו מהתחנה לחקר ציפורים בירושלים. המטבעים לכדו את הציפורים שהגיעו למקום בשעות הבוקר המוקדמות באמצעות רשתות מיוחדות שהוצבו באתר.
 
סאמח הסביר ותאר את פעולת הטיבוע, הכוללת מדידת אורך הכנף והזנב, בדיקת בלוטת השומן ומשקל הציפור. עוד הוסיף סאמח וסיפר על הציפורים שטובעו ועל מסלולי הנדידה שלהם. בהלימה לעונה נלכדו ברשתות שהוצבו עלוויות החורף הנכללים בציפורי השיר החולפות בארצנו. העלווית היא ציפור קטנטנה שכל משקלה בין 5 ל- 8 גרם וצבעה ירקרק. עוד נטפסו וטובעו אדום החזה, עורבני, שבכי שחור כיפה, פרוש מצוי. קהל רב הגיע לפעילות שהתברכה גם במזג אוויר קייצי נעים והולם.
 
הילדים צעירים ובוגרים הוזמנו להשתתף במוקדי יצירה שהופעלו על-ידי תלמידי כיתות ו' של "אפק" בית-ספר אקולוגי ניסויי. בין המוקדים ניתן היה לפסל בע"ח מעיסת ניר, לצבוע אצטרובלים ועוד. במהלך היום התקיימו גם סיורים לאתר הארכיאולוגי בליווי הסבר והדרכה על ידי תלמידי "אפק" בי"ס אקולוגי ניסויי.
 
בין כל הפעילויות נערכו הפסקות מוסיקליות בהם הנעימה תזמורת החליליות של בית-הספר את זמנם של המבקרים. התזמורות ניגנה מחרוזות של שירי סביבה. קהל רב הגיע לפעילות כ- 600 אנשים, רובם תושבי ראש העין אך חלקם הגיעו מיישובי הסביבה. נהנו ויצאו עם טעם של עוד.
<< 10...18 >>