יום כדור הארץ - פעילות עירונית תשע"ח

צעדת יום כדור הארץ
"להשאיר עולם קצת יותר טוב מאיך שמצאת אותו - זה הדבר הכי טוב שאדם יכול לעשות..." (פול אוסטר)
לכל אדם יש כח, כשמצרפים אותו לכוחם של אחרים נוצרת עוצמה המשפיעה לטובה על החיים של כולנו. ביום כדור הארץ באה לידי ביטוי העוצמה של כלל הקהילות הפועלות בעיר: הרשות המקומית, החינוך הבלתי פורמאלי, החינוך הפורמאלי (מהיסודי ועד התיכון) והקהילות (ארגונים, עמותות, מתנדבים) שלקחו חלק בצעדת יום כדור הארץ שהתקיימה ב 27/4/18 ביער ראש העין. מטרת היום הייתה להעלות את המודעות ליכולתו של כל אדם להשפיע באמצעות התנהלות יום-יומית המתחשבת בסביבה, ולהוכיח כי צריכת משאבים יעילה משפיעה על כל המערכת האקולוגית ועל איכות הסביבה.
תלמידי בית ספר "אפק" הפעילו בשעות הבוקר את תלמידי בית ספר אשכול, חטיבת היובל, ואולפנת זבולון, ובשעות הצהרים את כלל הקהילה.
התלמידים הציגו את הסוכה המטאורולוגית, המבנה, המכשירים הנמצאים בה כגון: היגרומטר, ברומטר, תרמומטר, מכשיר הגלוביסנס המאפשר מדידה של נתונים מטאורולוגים אונליין של המקום כמו טמפ' הסביבה, לחות, קרינת UV, לחץ אטמוספרי, וכמות הפחמן הדו חמצני באטמוספירה ותפקידם. הילדים הזמינו את הקהל לצפות בגרף שתיאר את המדידות שנמדדו משעות הבוקר ועד הצהריים ביער קהילתי ראש העין. בנוסף הציגו התלמידים את מד הגשם, נייר PH, מד אירוסולים ואת מפת העננים והזמינו את הקהל להתנסות במדידה
הקהל הוזמן להשתתף במשחק שבו התבקש להתאים את כמות המשקעים ומספר ימי הגשם לשנה שבה ירדו על ציר זמן תשע"א- תשע"ח. באמצעות המשחק ניתן היה לראות את מגמת הירידה בכמות המשקעים, ובמספר ימי הגשם בכל עונה. העובדה שכמות המשקעים ומספר ימי הגשם הולכים ופוחתים העלתה את השאלה איך אנחנו יכולים להשפיע ולסייע לשמירת אקלים מיטבי? בין התשובות היו הצעות להפחתת נסיעה ברכב פרטי, יותר הליכה רגלית או רכיבה על אופניים, שימוש בתחבורה ציבורית הפחתת צריכת החשמל, צרכנות נבונה והפחתת הקניות, שתילת עצים- מטהרי אוויר ועוד.
התלמידים תיארו את בעיית הפחמן הדו חמצני בעולם ואת ההחלטה שחשוב שכמותו באטמוספירה תהיה 350PPM . הדגימו והוכיחו שבאזור היער הצמחים קולטים את פחמן דו חמצני ולכן כמות הפחמן הדו חמצני באזור קטנה ממה שנמדד באזור בית הספר. מכאן, שהתרומה של העצים לכדור הארץ "כמטהרי אוויר" גדולה מאוד וחשובה.
היה יום מעניין מאוד, קהל רב הגיע לעמדה שלנו ואנחנו התרגשנו מאוד ומקווים שהצלחנו לסייע בהפצת מידע חשוב זה לקהילה העירונית.
1...9 >>
חזרה למעלה