בית ספר אפק ראש העין

פתיחת תפריט ניידים

מפגש עם רון בולוטין

רון בולוטין באפק
ביום שלישי, ה- 20 במרץ, נפגשו חברי קבוצת "צב"ר" ו"כתבי שטח" עם מר רון בולוטין. רון הוא שחיין פרלימפי ישראלי, בעל 11 מדליות, שלוש מהן זהב, שיאן עולם לנכים, תושב ראש העין.
במפגש סיפר רון לילדים איך התחיל לעסוק בספורט בילדותו כתחביב ואחר כך במסגרת תחרותית. בעת שירותו הצבאי עלה על מוקש ונפצע, רגלו נקטעה וראייתו ונפגעה. רון ספר שכאשר הרופאים אשרו לו לחזור לספורט, היה לו ברור שהוא חוזר לשחייה התחרותית שכל כך אהב.
רון ספר לילדים על המשחקים הפראלימפיים, על פרופסור גוטמן, רופא יהודי, שיקומי, באנגליה בזמן מלחמת העולם השנייה שיזם את הרעיון. המדינות בהן התקיימו המשחקים וכיצד הם נערכים. כמו כן, הראה סרטון ותאר את ענפי הספורט הפרלימפי וייחודו של כל אחד מהם.
הוא הוסיף ותאר את הספורט הפרלימפי בישראל, ההצלחות הרבות, נכי צה"ל שזכו במדליות. על האולימפידה האחרונה בריו בה זכו הישראלים שלוש מדליות: בחתירה, קליעה ושחייה.
בסיום המפגש ספר רון על האירועים המרגשים בחייו, טקס הדלקת המשואה ביום העצמאות, בשנת 2004 וטקסי הכניסה לאולימפיאדות. בהם הרגיש כבוד גדול לייצג את הספורט הפרלימפי ואת ישראל.
המפגש היה מעניין מאוד. התרשמנו מכח הרצון של רון ומצניעותו. למדנו שכל אחד יכול להגיע להישגים אם יציב לעצמו מטרה, ישקיע ולא יוותר.
1...5
חזרה למעלה