טקס חנוכת חצר הקיימות

ביום ראשון, 3.4.11, התקיים טקס הסרת הלוט בחצר הקיימות, שהוקמה ב"אפק", בית-ספר אקולוגי ניסויי.
 
בטקס נכחו בכירי משרד החינוך וחבר הכנסת זאב ביילסקי, ראש העירייה, מר משה סיני, מנכלית העירייה, הגב' אירית נתן, מנהל אגף החינוך, מר אבי קמינסקי ועוד נציגי הרשות. המקהלה ותזמורת בית הספר קדמו את פני הבאים בשירה ובנגינה.
 
האורחים סיירו במוקדים בחצר הקיימות, והאזינו לתלמידי ביה"ס שסיפרו על הפעילויות המתקיימות בה. המבקרים הכירו את הסוכה המטאורולוגית ותכנית הגלוב הבינלאומית, לה שותף ביה"ס למעלה מ- 12 שנים, כמו כן שמעו המבקרים על פינת החי, תרומתה לתלמידים ולקהילה ודרך תפעולה השוטף ע"י התלמידים בכל ימות השנה. המבקרים התרשמו ממערכת איסוף מי הגשמים הקיימת בביה"ס והדרך בה נאגרים המים המובלים לניאגרות בשרותי בית-הספר.
 
מנהלת בית-הספר, הגב' דפנה רודיק הודתה לכל השותפים שסייעו להקים את החצר והיו סובלניים לכל הבקשות בתהליך הבנייה. עוד סיפרה על החזון החינוכי ערכי, ועל קידום הקיימות בחינוך, תוך כדי התפעלות, התנסות פעילה ושימוש בתהליכי חקר מגוונים. סמנכ"ל הפיתוח של משרד החינוך מר יגאל צרפתי ציין כי הוא גאה בשמו ובשם המשרד על המיצוי היעיל של הכסף שהושקע בפיתוח חצר הקיימות.
 
מר צרפתי הוסיף כי הקשר החינוכי עם העיר ראש העין ובית הספר יהיה מעתה מודל של המשרד בפעילות מול ערים נוספות. מר צרפתי פנה למר אבי קמינסקי המכהן כיו"ר השלטון המקומי וביקש ממנו לקיים סיורים של ראשי ערים ונציגיהם כדי ללמוד על בניית חצר לימודית מבוססת חזון ואף ביקש ממנו להזמין גם אנשי משרד האוצר כדי להבין את הצרכים ואת המשאב המדהים שנבנה ומאפשר קיומם של תהליכי הוראה למידה במקביל לערכים הומאניים אותם הם מקדמים.
1...0
חזרה למעלה