ביקור השר להגנת הסביבה מר גלעד ארדן תש"ע

ביום שלישי, י"ט סיון, 01.06.10 , הגיע השר להגנת הסביבה, מר גלעד ארדן לביקור ב"אפק", בית-ספר אקולוגי ניסויי. ההתרגשות היתה גדולה.
 
השר ונציגי המשרד, ראש העיר ונציגי העירייה ביחד עם מנהלת בית-הספר דפנה רודיק סיירו בחצר הקיימות. השר התקבל בברכה לקולות שירה ותיפוף של כלל תלמידי ביה"ס, שעמדו בשבילי "חצר הקיימות". לאורך הסיור, הכיר השר את המוקדים השונים ומארג החיים והקשרים הקיים בהם.
 
בכל המוקדים שבחצר עמדו תלמידים עם שלטים המתארים את המי בהמשך נכנסו האורחים לספריית ביה"ס, שם התכבדו בלימונדה קרה, שנסחטה מלימוני הבוסתן של בית-הספר ומפירות העונה. נציגי תלמידי כיתות א'-ו', הציגו את חברת הילדים, קבוצות המנהיגות ואת העשייה הסביבתית בראי הגיל והתובנה שלהם. הם ספרו על הפעילויות הסביבתיות שעליהם הם לוקחים אחריות משלב הרעיון ועד הביצוע.
 
השר נחשף לספירליות הקיימת בהוראת הקיימות בביה"ס מהגיל הרך ועד כיתה ו'. בהמשך התקיים פאנל שבו השר דיבר עם התלמידים, הציג בפנייהם את ניסיונות המשרד להטמיע את ערכי הקיימות במדינת ישראל, לחנך את הנוער והמבוגרים לחסכון במשאבי-טבע, לשימוש מושכל במשאבי הטבע ובמבחן התוצאה, להפחית את כמות הפסולת שכל אחד מייצר.
 
השר הציג בפני התלמידים שנכחו בארוע שאלת אתגר בנוגע לשימוש בחשמל וההשפעה הסביבתיית שלה. אצבעות תלמידים רבות הורמו לענות על השאלה. השר הביע את שביעות רצונו מתשובות הילדים, מחשבתם העמוקה ויכולתם הבוגרת להתייחס לנושאים סביבתיים באופן מעשי בחיי היום יום.
 
השר הודה בסיום הביקור על ההזדמנות שנקרתה בפניו להכיר את ביה"ס ואמר כי ביה"ס הוא מודל למנהיגות סביבתיית בארץ כולה.
<< 10...18 >>