ביקור שרת החינוך תשס"ט

ביום שלישי, 13.01.09 הגיעה שרת החינוך, הפרופ' יולי תמיר לביקור ב"אפק", בית ספר אקולוגי ניסויי. הביקור נפתח בשביל תלמידים שעמדו לאורך הכניסה לבית-הספר.
 
התלמידים שרו, נגנו ותופפו לצלילי מחרוזת משירייה של נעמי שמר. רב בתי הספר, שלמה יצהרי קבע את המזוזה לספריית בית-הספר החדשה ושרת החינוך, ראש העיר ונציג הקרן התורמת גזרו את הסרט לחנוכת הספרייה. הגב' דפנה רודיק, מנהלת בית-הספר הציגה את בית הספר ונשאה תפילה לסיום המלחמה באזור הדרום ולשלום חיילנו אשר מוצבים בעוטף עזה.
 
בהמשך יצאו כל המכובדים לסיור בבית-הספר שהתחיל במוזיאון מורשת תימן ובו האזינו לשירת המנון ראש-העין ששרה מקהלת בית הספר ונגנה התזמורת בניצוחה של הגב' דבורה הירש – המורה למוסיקה. בסביבות הלמידה המציגות את צילומי התלמידים האזינה שרת החינוך, הפרופ' יולי תמיר, לדבריהם של התלמידים שספרו על הפעילויות הסביבתיות בהם הם נוטלים חלק למען הקהילה: שבתות של צפרות, ההדרכה ב"שביל הפריחה" ביער ראש-העין, טיפוח ופיתוח אתר "אבן העזר".
 
בהמשך, הסבירו התלמידים על החינוך לקיימות בבית-הספר, המעודד את פעילות המיחזור, השימוש החוזר וההפחתה במקור (החיסכון). השרה האזינה לילדים הממחזרים דרך קבע בקבוקי פלסטיק, פחיות, נייר וזכוכית ומביאים את ארוחת הבוקר בקופסה פלסטיק רב-פעמית.
 
את תום הביקור חתמנו בפינת החי בה האזינו המכובדים לתהליך החשיבה שהושקע בהקמת הפינה, על בע"ח המתקיימים בה ועל קבוצת נוער שוחר בע"ח שלקחה על אחריותה את פינת החי באופן קבוע בימי חול גם בחופשות ובשבתות. לסיום קבלו הפרופ' יולי תמיר – שרת החינוך, ד"ר סולי נתן – מנהלת המחוז והגב' מינה ענתבי – מפקחת בית-הספר תמונה ממוסגרת מיום הביקור המתארת את מה שראו באותו יום.
 
הפרופ' יולי תמיר קבלה שי סמלי נוסף חולצה ירוקה ובה כתוב: "לך – יולי תמיר, שחשבת ירוק, חשבת רחוק והענקת לנו "אופק חדש". שרת החינוך הודתה למנהלת בית-הספר, הגב' דפנה רודיק ולצוות העוסק במלאכה וספרה כי מראש בקשה להתארח בבית-הספר "אפק" לאור הדברים ששמעה על בית-הספר ואף יותר מזה.
 
השרה נהנתה בביקורה ואמרה כי הלוואי וירבו שכמותו בקרבנו.
1...9 >>
חזרה למעלה