טקס יום הזיכרון במבצר אנטיפטריס תשע"ג

טקס זיכרון ללוחמי המחתרות במבצר אנטיפטריס מידי שנה נערך טקס מרגש בגן לאומי תל אפק (מבצר אנטיפטריס) לזכר לוחמי המחתרות (ההגנה, האצ"ל והלח"י) בעזרתם של תלמידי בית ספר "אפק", בית ספר ניסויי לקיימות בחינוך.
 
ביום שלישי, יום הזיכרון תשע"ג 15.4.13 הופיעו תלמידי כיתות ו'-3 ו – ו'-2, חברי תזמורת החליליות ובוגרי בית הספר המשרתים כיום בצבא, בפני וותיקי המחתרות ובני משפחות הנופלים.
 
צו הקיימות של בית ספרנו הוא להנציח את מורשת הקרב וסיפורי הגבורה של אותם לוחמים שעמדו בעוז רוחם בקרבות ערב קום המדינה. ההכנות לטקס החלו בתחילת השנה, במפגש של תלמידי כיתה ו' עם לוחמי דור תש"ח שהשתתפו בקרבות שהתנהלו באזור מגדל צדק וראש העין.
 
הלוחמים ספרו על הגיוס והקרבות שבהם לקחו חלק ועל הרעות שהייתה ביניהם. הסיפורים היו התשתית לתכנון הטקס. הנושא שנבחר השנה היה התחלות, איך גויסו הלוחמים ומה עשו בתפקידם. בטקס קראו התלמידים ללוחמים לעלות לבמה.
 
התלמידים סיפרו את הסיפור האישי של כל לוחם שהוזמן לבמה. התרגשות גדולה עברה בקהל למשמע ההזמנה לעלות לבמה וציון מספרו האישי של כל לוחם וגיל הגיוס של כל אחד ואחד. מספרים אישיים בני ארבע וחמש ספרות, לוחמים שהתגייסו בגילאי שלוש עשרה וארבע עשרה. בטקס הוזכרו שני אנשים נוספים מדור תש"ח שהלכו לעולמם השנה, האלוף אברהם אדן (ברן), שידוע כמי שטיפס על התורן והניף את דגל ישראל באום רשרש.
 
והפזמונאי חיים חפר ששיריו ליוו את הטקס. שירים נבחרים וידועים של הזמר העברי, המזוהים עם תקופת הפלמ"ח כמו: 'היו זמנים', 'רבותי ההיסטוריה חוזרת', 'בין גבולות' ו'דודו'. הטקס הסתיים בתפילה לשמירה על שלום החיילים ובמשאלה שלא תהיינה עוד מלחמות.
1...0
חזרה למעלה