יום המשפחה תש"ע

יום המשפחה בחצר הקיימות מזג אוויר אביבי קידם את בני המשפחות שהגיעו ביום שישי, כ"ח בשבט 12.02.10 לחגוג ב"אפק", בי"ס אקולוגי ניסויי, את יום המשפחה האווירה הייתה חגיגית ונעימה. היום נפתח עם הגעת ההורים להתארח וליהנות ב"קפאפק" – בית קפה שניהלו מועצת התלמידים בהנחיית המורה אביטל יעקובי, בשיתוף עם ועד ההורים. בבית הקפה נמכרו קפה ועוגות. העוגות הרבות הוכנו על ידי תלמידים והורים והובאו בכמויות גדולות מאוד בבוקר האירוע לבית הספר.
 
במקביל לפעילות ב"קפאפק" התקיים במגרש הספורט משחק כדורסל הורים וילדים. התלמידים נהנו לשחק עם הוריהם ביחד עם חברים נוספים במשחק ספורט ידידותי. את המשחק ניהלה המורה רויטל ערמון בהצלחה רבה. בהמשך התקיימה פעילות "שרים בצוותא-שירי מנהיגים" באולם הספורט.
 
תלמידי כיתות א'-ג' ביחד עם ההורים, הסבים והסבתות שרו בעוצמה ובהתרגשות משירי המנהיגים אותם למדו התלמידים בשעורי המוסיקה. בין שירים אודות מנהיגים שולבו שירי מולדת שעדין לא נס לחם שירים אהובים ומוכרים לתלמידים ולהורים משחר נעוריהם.
 
תלמידי כיתות ד'-ו' קיימו סיור ופעילות ב"חצר הקיימות" בהנחיית מחנכות הכיתות והמורות גולדי ויהודית. התלמידים והמחנכות הציגו בפני ההורים את המוקדים השונים בחצר הקיימות כמו: שלולית החורף, תיבות קינון הירגזי, מיכלי איסוף מי הגשם, קומפוסטר, בורות וחומר, הבריכה האקולוגית והדגישו כיצד כל אחד מהם תורם לתרבות הקיימות.בסיור שולבו גם משחקים חברתיים בנושאים: מגוון בע"ח, חיות התנ"ך ומגוון הצומח להנאת המשתתפים. ההורים גילו חצר מרשימה, בעלת מגוון מוקדי פעילות המחזקות את החינוך לקיימות – התנהגות מושכלת המתחשבת במשאבי הטבע לדורת הבאים ופועלת לערבות הדדית, אחריות ומעורבות.
 
החוויה הייתה נפלאה ומהנה. ראש העיר מר משה סיני, וסגניתו – מחזיקת תיק החינוך הגב' סיגל שניימן וכן הגב' אפרת הרמן הגיעו לברך את משפחות התלמידים ונהנו לראות את ההורים שגילו התלהבות רבה בפעילויות בחצר הקיימות של ביה"ס. שיהיו תמיד ימים טובים כאלה
1...0
חזרה למעלה