חגיגת ספרים כיתות ג תש"ע

נשיקות וספרים כיתות ג' ברחבי הארץ קבלו מתנה ממשרד החינוך כ- 50 ספרים חדשים. לאחר חופשת הפסח קיימנו בכיתה "חגיגת ספרים" ובה קיבלנו את הספרים החדשים בשמחה.
 
זה היה ביום חגיגי- ביום שישי. החגיגה נמשכה לאורך כל היום והיו לנו פעילויות רבות ומהנות. בתחילת היום נכנסנו כל תלמידי כיתות ג' לספרייה. הספרים החדשים היו מונחים על שולחן גדול ואנחנו עברנו ביניהם, דפדפנו, עיינו, הסתכלנו בתמונות שעל הכריכות של הספרים והתרשמנו מהם. אחר-כך חזרנו לכיתה ושם שוחחנו על חשיבות הספרים וכיצד הם עוזרים לצבור ידע, להעשיר את דמיון ואוצר המילים , ההנאה והשלווה והרוגע שהם נותנים לנו.
 
בהמשך הייתה לנו פעילות "נשיקות וספרים". כל ילד קיבל עוגיית "נשיקה" עם דגלון נעוץ ובו שם של ספר מתוך הספרים שקבלנו במתנה. כל ילד חיפש את הספר והלך לספרייה, חיפש והביא את הספר לכיתה.
 
כל ילד התרשם מהספר שהגריל והתחיל לבחון את הכריכה, האיורים, שם הספר, שם הסופר. הכנו כרטיסיות עם שמות הספרים בחרנו היגדים המתקשרים לאופי שלנו כקוראים "הספר בשבילי חבר...", הספר בשבילי...עולם חדש" , ספר מעשיר את השפה שלי", "קריאה בשבילי היא הנאה" ועוד... הכנו סימניות עם ההיגד שבחרנו.
 
הכנסנו את הספרים לספרייה הכיתתית תוך הקראת שם הספר והסופר/ת והצגת הספר לכיתה. החגיגה הייתה נפלאה ומתוקה, מהנה ומרגשת, הייתה לנו חוויה מדהימה, הכרנו ספרים חדשים שבהמשך נקרא אותם. בהמשך נמליץ על ספרים שאהבנו , נשכתב את ההמלצות ונפרסם אותם למען תלמידי כיתות ג' בשנים הבאות. תלמידי כיתה ג'1
1...9 >>