יום המוסיקה תשע"ב

ביום שלישי, כ"ו אדר ב- 20.3.2012 נערך בבית הספר יום מוסיקה במיקוד על משפחת כלי המיתר. כל התלמידים צפו בשני מופעים מוסיקליים. תלמידי כיתות א-ב צפו במופע "מרצלו", של גדעון פיק אמן נגינה בצ'לו. בדרך הומוריסטית מרתקת הצליח גדעון להכיר את הצ'לו וצליליו החמים לילדים. התלמידים האזינו ליצירות: סונטה מאת בוקריני, ווריאציה מתוך "ווריאציות רוקוקו" מאת צ'יקובסקי, מרש מתוך "סונטה "סולו" מאת בנג'מין בריטן ועוד. תלמידי כיתות ג'-ד' צפו במופע נבל וחליל של האמנים מר מיכאל מלצר והגב' הר עוז עדינה.
 
התלמידים התרגשו לראות, לשמוע ולהבין כיצד משמיע הנבל את צליליו הקסומים ונהנו מהשילוב המושלם של נגינת הנבל עם החליל. חלק מהיצירות שנוגנו היו: יצירות מאת איבר, י.ס.באך, סלזדו, ועוד. תלמידי כיתות ה'-ו' צפו באולם במופע גיטרה של אמן הגיטרה הורטואוזי באלדי אולייר שהפליא בנגינתו בליווים של יוגב חרובי -כחון, ברק אולייר-גיטרה בס. המופע הציג את הגיטרה הספרדית על כל גווניה, לווה בהסברים והדגמות של סגנון הנגינה והפריטות השונות וכלל מגוון עשיר של תכנים וסגנונות מוזיקליים: פלמנקו, דרום אמריקאי, צועני, בלקני, עם מוטיבים ים תיכוניים. התלמידים הוקסמו והתרשמו עמוקות מיכולת הנגינה יוצאת הדופן של באלדי וישבו מרותקים במשך כל המופע, שהשאיר חותמו על כל אחד מהתלמידים.
 
את יום המוסיקה חתמו הופעותיהם של תזמורת החליליות של בית הספר והמקהלה. התזמורת ניגנה שני שירים: "אביב" מתוך ארבע העונות של המלחין אנטוניו ויואלדי בעיבוד לשלושה קולות, ו - "שיר העמק" בעיבוד לשלושה קולות לחליליות סופרן ואלט.
 
המקהלה שרה (בליווי תזמורת החליליות) את השירים: "כפל" והשיר "גוונים", שניהם בעיבוד לשני קולות. בהמשך שרה המקהלה בשילוב עם התזמורת שיר באנגלית: "Rock My Soul" בקנון לשלושה קולות, "קומי צאי" שכתב חיים נחמן ביאליק בשני קולות, "פשוט השיר" מילים: יורם טהרלב לחן: רני גולן. המפגש הסתיים בשירה בציבור של שירים מתוך מפגשי השירה שהיו במהלך חמש השנים האחרונות: "כל יום מתחילה שנה", "גוליית", "שיר העמק", "שיר הפלאפל"
1...0