יום בטיחות בדרכים תשע"ז

יום בטיחות בדרכים תשע"ז באפק בית ספר ניסוי לקיימות הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, בשיתוף אגף זה"ב, נגישות ואורח חיים בטוח במשרד החינוך, מציינים מידי שנה את השבוע הלאומי לבטיחות בדרכים. השנה התמקדו בנושא משפחה בטוחה ובחשיבות של כל אחד מאיתנו לקחת אחריות ולפעול על פי החוקים. ב"אפק", בית- ספר ניסויי לקיימות התקיים יום השיא בנושא בטיחות בדרכים ביום חמישי, 24.11.2016.
 
המטרה הייתה העלאת המודעות לנושא הבטיחות בדרכים וחיזוק הצורך בלקיחת אחריות אישית, במאבק בתאונות הדרכים. מגוון של פעילויות הותאמו לתלמידים תלמידי כיתות א' –ב' נפגשו עם עומרי שמואלי, חבלן במשטרה שהסביר על עבודת החבלן וחשיבותה. עמרי, הציג בפניהם את מדי העבודה והמכשור המיוחד בו נעזרים החבלנים בעבודתם.
 
גולת הכותרת הייתה הרובוט המשטרתי שהגיח מן הניידת ובהכוונתו של עומרי הוריד את כובעו של התלמיד מהראש... התלמידים היו אחוזי התפעמות! לקראת סוף המפגש ניתנה לתלמידים אפשרות לשאול שאלות ולגשת לראות את המכשירים הייחודיים והרובוט מקרוב. תלמידי כיתות ג' נפגשו עם אריק, מתנדב מעמותת אור ירוק ולמדו את כללי הרכיבה הבטוחה על אופניים.
 
תלמידי כתות ד'-ה' נפגשו עם עמית ביבר שהסביר והדגים נסיעה בטוחה באופניים. תלמידי כתות ו' נפגשו עם משה צפו במצגת מעניינת ושוחחו על חשיבות ההגיינה. ניראה היה כי כל התלמידים מאוד נהנו ושיתפו פעולה הן במתן תשובות והן בשאילת ההדרכה הייתה מאוד מעשירה ומעניינת. תודות לכל המתנדבים שהגיעו מתוך שליחות ולימדו בצורה מעניינת וחווייתית. אנו מאמינים בהתנהגות בטוחה בדרכים כאורח חיים ומאמינים כי חינוך להרגלים נכונים בדרכים, עשוי לשמור על ילדינו שישובו בשלום הביתה מידי יום.
 
בהפסקה הפעילו התלמידים את כלל קהילת ביה"ס בפעילויות רבות שהתמקדו בנושא בטיחות בדרכים. תודות לכל המורות שלימדו ועזרו, לכל המתנדבים ולתלמידים המקסימים ששיתפו פעולה בכל הפעילויות המיוחדות.
 
מנהלת בית הספר דפנה רודיק, רכזת זה"ב- אביטל יעקובי והצוות החינוכי.
1...0
חזרה למעלה