טקס חנוכת השילוט באבן העזר

אבן העזר אשר ב"אפק" יום הולדת יש רק פעם בשנה... ובמקרה שלנו – רק פעם באלף שנה... ביום שישי 13.4.07, ציינו בעירנו יום הולדת מחודש לאתר העתיק "אבן העזר" (עיזבת צ'רטה) השוכן בפאתי שכונת גבעת-הסלעים. האתר הקדום מתקופת השופטים זכה לעדנה בזכות יוזמת "אפק", בית-ספר אקולוגי ניסויי.
 
מזה עשור שנים, אמצו תלמידי ביה"ס והצוות את האתר, טיפחו אותו, סללו בו שבילים, נלחמו למענו מול תוכניות פיתוח ובעיקר, חקרו את תולדותיו והחיו אותו בביקורים, טיולים ופעילויות שונות. בית-הספר גייס למשימה את המשרד להגנת הסביבה, קק"ל ורשות העתיקות וזכה לברכה חמה ושיתוף פעולה נלהב מעיריית ראש-העין. מטרת ביה"ס הייתה להפוך את האתר לידידותי לציבור המבקר בו ולפני שלוש שנים בתשס"ד השיג בית-הספר תקציב ייחודי מהמשרד להגנת הסביבה אשר אפשר לצוות ארכיאולוגים ומשמרי תרבות לעבוד עם תלמידי "אפק" (שכבת כיתות ד' דאז) על תכנון האתר ופיתוחו לקראת מטיילים ומבקרים. העבודה, אשר נמשכה כשלוש שנים הגיעה לסיומה בחודש אפריל תשס"ז, עת בטקס מרשים ומרגש הוסר הלוט מעל שלטי המידע שהוצבו באתר. השלטים שנכתבו ותוכננו עם התלמידים ומוריהם משרטטים באופן יצירתי ומוחשי את סיפור המקום, ומחיים את רוח התקופה. את האירוע כיבד בבואו גם השר להגנת הסביבה מר גדעון עזרא, אשר הביע לא אחת התרשמות עמוקה מהמחויבות של ביה"ס כלפי העשייה הסביבתית גם מחוץ לכתלי ביה"ס.
 
כמו כן השתתפו בטקס ראש העיר, מר משה סיני, מנכל"ית העירייה הגברת אירית נתן, מפקחת בתי-הספר הגברת מינה ענתבי, נציגי רשות העתיקות, קק"ל, מועצת העיר ומשרד החינוך, אשר כולם תרמו והתגייסו למען המפעל ההיסטורי הייחודי. הנעימה את האירוע בזמרתה הזמרת מאיה חרבי, אמו של תלמיד בית-ספר "אפק", וכמובן תזמורת החליליות של ביה"ס בניצוחה של המורה דבורה הירש. מנהלת "אפק" הגברת דפנה רודיק, ספרה לנו כי תלמידיה התרגשו במיוחד שכן, בוגרי בית הספר, תלמידי כיתות ו' כיום, החלו בעבודה על שימור האתר ופיתוחו בהיותם בכיתה ד', וכעת, שלושה חודשים לפני סיום לימודיהם בבית הספר היסודי, הם זכו להכרה וכבוד על פעילותם ואחריותם כלפי הקהילה והסביבה בעירנו. דפנה אף הציעה לכלל התושבים לעלות ולבקר באתר ולהתרשם מהשילוט ועבודת השימור.
1...9 >>
חזרה למעלה