תערוכת התייעלות אנרגטית תשע"ה

במסגרת תכנית הלימודים במדע וטכנולוגיה נלמד השנה נושא האנרגיה. אנרגיה מהווה תשתית חיונית לקיומנו ברמה האישית והחברתית והיא משפרת את איכות החיים ומגבירה את היכולת לבצע מגוון רחב של פעולות באופן יעיל ומהנה.
 
התלמידים למדו על מקורות אנרגיה, מעברי אנרגיה (גלגולי אנרגיה) יצרו אנרגיה חשמלית. התובנה מתהליך הלמידה הייתה שיש שימוש רב במקורות אנרגיה מחצביים (מתכלים), שמתבטאת בעלות כלכלית גבוהה ובמחיר סביבתי כבד. התלמידים חשבו והציעו דרכים בהם יפעלו בבית הספר ובבית על מנת להקטין את צריכת החשמל.
 
הם עשו זאת באמצעות סרטונים, סיסמאות וטיעונים שמטרתם לשנות התנהגויות ולאמץ דרכים לחסכון בחשמל. בתהליך התיכון הטכנולוגי, התלמידים הציגו את הבעיה והצורך כשהפתרון בנייה ידידותית לסביבה-"בנייה ירוקה", הם תכננו ובנו דגם, אב טיפוס, של בית "ירוק", שצריכת החשמל בו נמוכה והדגימו ניצול מרבי של אור ושל אנרגיה באמצעים שונים.
 
בין הדגמים ניתן היה לראות שילוב מערכות שמנצלות את אנרגיית השמש, הצללה (צל), תכנון פתחים, חומרי בידוד, צבע הבית ועוד. כל הדגמים שיצרו התלמידים הוצגו בתערוכה שהתקיימה ביום שישי 15.5.15 בבית הספר. ההורים הוזמנו לבקר בתערוכה ולהאזין להסברי התלמידים. ההנאה וההתעניינות היו גדולים.
1...9 >>
חזרה למעלה