פגישה עם במאי איגור ומסע העגורים תשע"ד

איגור ומסע העגורים כחלק מפעילויות סל תרבות התקיים בבית ספר "אפק" יום קולנוע. ביום שני, 20.1.14, צפו תלמידי כיתות ג'-ו' בסרט "איגור ומסע העגורים". הסרט מספר את סיפורו של איגור בן ה- 10 החי ברוסיה. הוריו של איגור חיים בנפרד. אביו, פטר, הוא צפר במקצועו ומנהל תחנת תצפית בשטח הקינון של אלפי עגורים בסיביר.
 
אמו של איגור, טניה, מחליטה לעלות אתו לישראל. איגור מסרב לעזוב את סביבתו האהובה והמוכרת, אך ללא הועיל. גם אביו אינו יכול לעזור לו, אבל הוא מכניס את איגור לעולם הצפרות ומציע לאיגור לעקוב באינטרנט אחר העגורים במסע נדודיהם מסיביר דרך ישראל לאפריקה. איגור עולה עם טניה אמו לישראל. בתחילה הוא אינו מוצא את מקומו בארץ, אך כעבור זמן הוא מתיידד עם ורד, בתו של מנהל בית ספר, היא עוקבת יחד אתו אחר מסע הנדודים של העגורים דרך האינטרנט.
 
איגור קשור לעגור בשם קרל, שהוא היה נוכח בעת לידתו. יחד עם ורד איגור מוביל את תלמידי כיתתו להצלת העגור קרל. לאחר הצפייה בסרט התקיימה שיחה מעניינת עם במאי הסרט, יבגני רומן. הבמאי סיפר לתלמידים על אופן עשיית הסרט, על הדרכים בהם בחר כדי לחדד מסרים ורעיונות ועל קשיים שעלו במהלך הכנת הסרט .
 
התלמידים שאלו שאלות רבות ושיתפו את הבמאי בתחושות שלהם במהלך הצפייה. הסרט מזמן עיסוק בנושאים רבים וחשובים: היחס לאחר ולשונה, קליטת עלייה, קשיים חברתיים, יחסים בין בני המשפחה, יחסים בין האדם לבעלי חיים ועוד.
1...0
חזרה למעלה