טקס חנוכת אתר מצפור אילן תש"ע

בט"ו בשבט, תש"ע, נחנך "מצפור אילן" ביער ראש העין לזכרו של רס"ן אילן רייז ז"ל בטקס מרגש בהשתתפות ראש העיר, משה סיני, מנכ"לית העירייה, בני משפחתו של אילן רייז, נציגי קק"ל, אנשי ציבור מראש העין ומאות תושבים מאלקנה, היישוב בו התגורר אילן ז"ל.
 
אילן היה עתודאי בצה"ל, שירת במגוון תפקידים ביחידות שונות, כולל יחידות קרביות, שנפטר באופן פתאומי מדום לב בי"א חשוון תשס"ט, 08.11.08 בטרם מלאו לו 36 שנה. משפחתו הקימה קרן "פורום האילן" במטרה לעודד, לעזור ולפתח צעירים דתיים בעלי רקע טכנולוגי, העומדים בפני גיוסם לצה"ל במסגרת עתודה אקדמאית. ובנוסף תרמה להקמת "מצפור אילן" ביער ראש העין המשקיף על יישובי השומרון ועל שפלת החוף. במצפור הוצבו שלטי הסבר וכיתת לימוד לטובת המבקרים באתר.
 
בטקס נכחו לאה, אלמנתו של אילן וארבעת ילדיו שאמרו קדיש. את הטקס הנחה נציג הקרן הקיימת ובמהלכו הופיעה תזמורת החליליות ומקהלת "אפק", בי"ס אקולוגי ניסויי. התזמורת והמקהלה שרו שיר שנכתב לזכרו של אילן הנקרא "אילן" והמשיכו עם השירים "תפוח חינני" ו"שיר היונה". ראש העיר, משה סיני ברך את הנוכחים ואמר "אילן היה איש של רוח, חשיבה, תרם רבות לביטחון המדינה ואנו מאוד גאים על כך שהמשפחה בחרה בעיר ראש העין וביער הקהילתי של העיר להנציח את זכרו.
 
אנו רואים באתר את חוסנה של הארץ, את חשיבות יישובי השומרון, את החשיבות לחינוך הנוער ובהובלתו להטמעת הערכים בקרב בני נוער, באמונה כי הם מנהיגי העתיד".

חזרה למעלה