בית ספר אפק ראש העין

פתיחת תפריט ניידים

ביקורים בבית הספר תשע"ב

ביקור מכללת סמינר הקיבוצים - גלריית תמונות

ביקור מכללת הקיבוצים ב"אפקולוגי" יום שישי שטוף שמש ציפה לסטודנטים לתואר ראשון בתחום הוראת המדעים מתוכנית המצוינות של המכללה, שהגיעו לסיור לימודי במרכז "אפקולוגי".
 
את הביקור ליוותה הרכזת הגב' איריס אלקחר, מהפקולטה למדעים. הביקור שהתקיים בתאריך 30.11.12, נפתח בתיאור המודל של מרכז ההפצה "אפקולוגי" לקידום והטמעת הקיימות בחינוך. תוארו רכיבי המודל, ותהליך ההבניה והוצגו התוצאות, כפי שהן משתקפות בחיי היום יום של בית הספר.
 
בהמשך הוזמנו הסטודנטים לבקר במוקדים ותחנת איסוף מי גשם, בריכה אקולוגית, שלולית חורף, פינת החי, תחנת הגלוב. בכל אחת מן התחנות האזינו להסברי התלמידים והמורה למדע וטכנולוגיה, הגב' גולדי לב.
 
הסטודנטים גילו עניין רב וניהלו שיח מקצועי ופורה עם התלמידים. בתחנות רבות שאלו הסטודנטים שאלות שאתגרו את התלמידים ועוררו שיח מעניין. לקראת הצהריים התקיים פיקניק בחצר הקיימות, בו אכלו הסטודנטים בצל עצי הבוסתן.
 
בסיומו של הסיור בבית הספר, קנחו הסטודנטים בשיעור מוזיקה ושרו עם הילדים את שירו של חיים חפר "הכל זהב". חלקו השני של הביקור, היה עם הפנים לקהילת העיר ובו יצאו הסטודנטים למרכז העיר ושם על יד מרכז מורשת תימן פגשו את הגב' יסכה רווה, ילידת העיר ותושבת העיר.
 
יסכה דמות מוכרת ואהובה בעיר המהווה דוגמא ומופת לפעילות של אנשים לטובת העיר ובזיקה למקום. יסכה תארה את ראשית התפתחות העיר ולאחר מכן סיפרה על התחלת פעילות למען שימור ותיעוד ההיסטוריה העירונית עד לימים אלו, בהם הצליחה יסכה וקבוצת המתנדבים בשיתוף העירייה והמשרד לשימור אתרים להכריז על מבנים רבים בעיר כאתרים לשיקום.
 
יסכה פתחה צוהר לתקופת העלייה, לתרבות המקומית של העולים בראשית דרכה והדגישה את חשיבות האמונה במטרה ואת הדבקות בה כעקרונות המובילים להצלחה. בחלקו השלישי של הביקור ביקרו חברי הקבוצה בשוק המקומי של ראש העין, שהיה הומה ושוקק בצהריי יום השישי.
 
הקבוצה הסתובבה בשוק וחשה את סיפור המקום דרך החושים. הקבוצה התרשמה מן הייחודי במקום, האווירה, האנשים, הצלילים, המראות והטעמים.
קראו עוד

תיעוד ביקורים

ביקור מורות מר"ג
ביקור סטודנטים מכללת הקיבוצים
ביקור איגוד ערים לאיכות הסביבה שומרון
ביקור המשרד להגנת הסביבה מחוז ת"א
ביקור מורות מובילות עמק חפר
ביקור ויום עיון רכזי תכנית קרב- שותפויות במערכת החינוך
 
ביקור צוות הנהלה בית הספר הדמוקרטי בחדרה
ביקור שגרירות ארה"ב, ומנכ"ל בן אנד ג'ריס
ביקור מנהל ואנשי צוות בי"ס "עוספיא"
פגישת עבודה עם מורה מבי"ס הוד השרון
פגישת עבודה עם צוות מבי"ס "רמת אביב" בנושא פינת חי
פגישת עבודה בי"ס כפר שמריהו, פינת חי
פגישת עבודה בי"ס "הרצל" בת ים
חזרה למעלה