טקס הסרת הלוט מאתרי מורשת ברהע

בית מורשת תימן

בית מורשת תימן – הגב' מרים קלזן אני מרים קלזן למדתי בירושלים בבי> ספר ויצ"ו לאחיות וקבלתי תעודת הסמכה בטפול בילדים. בשנת 1949, כשהייתי בת 19 שנים נשלחתי על ידי הסוכנות היהודית לעבוד בראש העין. הייתה לנו אחות מוסמכת בשם הדסה שהיא הייתה זו שנסעה לשדה התעופה בבן גוריון כדי להביא את הילדים לבתי התינוקות שהקימו במחנה בראש העין. היו ארבע בתי תינוקות, בית א', בית ב',, בית ג', בית ד'. אני עבדתי בבית ב'. את ההורים העבירו לאוהלים. היה זה חורף קשה מאוד, חורף דצמבר 1949 ומי הגשם הגיעו עד לברכיים.
 
את הילדים שקיבלנו היינו רוחצות, מלבישות ומאכילות. היו ילדים שהיו זקוקים לטיפולים, לזריקות ולאינפוזיות. הבתים שאני מספרת לכם עליהם, בתי התינוקות, היו אותם בתים אשר שימשו את הצבא הבריטי עד שעזב את ישראל בשנת 1948. עבורי הייתה זו שנה מיוחדת וחלק חשוב בחיי. לא ידעתי לדבר תימנית ולכן דיברתי עימם בתמונות. בהמשך כתבתי מאמר על הנושא החשוב הזה של העלייה מתימן.

טקס הסרת הלוט מאתרי מורשת ברהע

ביום שלישי, 1.11.11 התקיים טקס הסרת הלוט באתרים ההיסטוריים שבעיר. אירוע זה התאפשר הודות לפעילותה של הוועדה העירונית לשימור אתרים שבשנים האחרונות ערכה סקר למיפוי המבנים והאתרים בעיר מתקופת המנדט ועד ראשית שנות השישים של המאה ה- 20.
קראו עוד
חזרה למעלה