מועצה ירוקה

טיול לחוות גלעד

ביקור בחוות גלעד חברי קבוצות המנהיגות: מועצה ירוקה, אוצרי אמנות, ספורטאים צעירים, צלמים צעירים יצאו לפעילות בחוות גלעד ביום שלישי 18.6.13.
בחווה קיבלו אותנו מדריכים מסבירי פנים, שהנחו אותנו בפעילויות שונות ומגוונות. בחווה קצרנו את החיטה במגל, טחנו קמח באבני רחיים, הכנו פיתות על הטבון, ליקטנו תפוחי אדמה מהשדה, ואספנו את הגדיים לדיר. תוך כדי הפעילויות הכרנו מושגים חדשים מתחום החקלאות בעבר.
האווירה הייתה נעימה, נינוחה ומהנה.
קראו עוד

מועצה ירוקה עם עמדות הסברה בקניון

עמדות הסברה הפרדת פסולת ביום רביעי 12.6.13 ערכו חברי המועצה הירוקה עמדות הסברה בנושא הפרדת פסולת בקניון הסלע. התלמידים הציבו שתי עמדות הסברה כאשר בכל עמדה ניתן היה לשחק משחק. במשחק היו שלושה פחים: חום, ירוק וכחול וסלסלה בה מונחים כדורים עם תמונה של מוצר פסולת.
התלמידים הציגו עצמם בפני העוברים ושבים ושיחקו עימם משחק של קליעת הפסולת לפח המתאים: לפח החום- פסולת אורגנית, לפח הכחול- נייר ולפח הירוק- כל היתר.
לאחר המשחק הסבירו התלמידים את חשיבות הפרדת הפסולת האורגנית (פסולת של שאריות מזון) מיתר הפסולת בנימוקים הבאים: 1. אנחנו מייצרים כמויות פסולת רבות שתופסות מקום באדמה וגוזלות לנו שטחים פתוחים. 2. הפרדת הפסולת מונעת ריח לא נעים באוויר שאנחנו נושמים. 3. הפרדת הפסולת האורגנית מונעת זיהום של מי התהום. בסיום הפעילות קיבלו המבקרים בעמדת ההסברה מגנט של הפרדת פסולת.
קראו עוד

חוגגים ראש חודש אדר

"משנכנס אדר מרבין בשמחה" חודש אדר הינו החודש השישי בלוח העברי. בחודש זה על פי המסורת היהודית, עם ישראל ניצל מידי צורר היהודים, הלא הוא, המן הרשע. המן הפיל פור (גורל) וביקש "להשמיד, להרוג ולאבד את כל היהודים" (מגילת אסתר ג', י"ג).
 
גזירה זו הופצה בכל המדינות, היהודים חששו לגורלם ונעצבו על ליבם. מרדכי היהודי ואסתר המלכה גילו תושייה והצילו את עם ישראל. בזכות מעשיהם הטובים השתנה גורלו של העם היהודי ומחודש של יגון ועצב, הפך חודש זה לחודש של שמחה, משתה ומתנות לאביונים.
 
לזכר אותם ימים, בהם השתנה הפור (הגורל), אנו חוגגים את חג הפורים. בבית ספרנו אנחנו מציינים בכל שנה את ראשית החודש במוסיקה שמחה. ביום ראשון 2.3.14 הגענו לבית הספר עם כובעים היתוליים וססגוניים ועם אביזרי פורים מצחיקים. יצאנו למגרש הספורט ושם פצחנו בשירה ורקדנו לצלילי המוסיקה.
קראו עוד
חזרה למעלה