בית ספר אפק ראש העין

פתיחת תפריט ניידים

פעילות תשע"ג

משלוחי מנות לחיילים

משלוחי מנות לחיילי צה"ל אדר תשע"ג קהילת "אפק", בית ספר אקולוגי ניסויי, מאמינה שכל עוד ביכולתנו לתת עלינו לעשות זאת, בנדיבות ובאהבה גדולה. אחת המצוות הנהוגות בחג פורים היא משלוח מנות "עֹשִׂים אֵת יוֹם אַרְבָּעָה עָשָׂר לְחֹדֶשׁ אֲדָר שִׂמְחָה וּמִשְׁתֶּה וְיוֹם טוֹב וּמִשְׁלֹחַ מָנוֹת אִישׁ לְרֵעֵהוּ". מצווה זו מעצימה את האחווה והרעות בעם ישראל בין איש לרעהו.
 
גם השנה נרתם בית הספר למבצע הכנת משלוח מנות לחג פורים לחיילים ביחידות צה"ל. בקשנו ועודדנו את התלמידים להכין חבילה סגורה ועטופה היטב עם ברכה לחייל או לחיילת שיקבלו אותה. בתוך החבילה המלצנו להכניס: מוצרי היגיינה, ביגוד מחמם, דברי מתיקה, מוצרי שתייה, אבקת מרק ועוד. ביום רביעי 20.2.13 הגיעו חיילים ברכב צבאי לקחת את משלוחי המנות.
 
משלוחי המנות התקבלו בשמחה רבה אצל החיילים, השומרים עלינו בכל מקום ומגנים על ארצנו. כבר ביום למחרת היחידה שלחה לבית הספר תעודת הוקרה והערכה מכל חיילי היחידה. אנו מודים על שיתוף הפעולה המלא של כל אחד ואחת מתלמידי בית הספר שנרתמו למבצע חשוב זה. "כל המרבה לשלוח לרעים הרי זה משובח" (הרמב"ם הלכות מגילה ב, טו) בברכה חברי נאמני קהילה
קראו עוד

פגישה עם מר יוסי הורביץ, מנהל עמותת קסם

מנהיגות ונתינה - הרצאתו של מר יוסי הורביץ, מנהל עמותת קס"ם בחברת הילדים ב"אפק" ביום רביעי ה-6.2.2013 נפגשו קבוצות "העיתונאים הצעירים" ו"נאמני הקהילה" עם מר יוסי הורביץ, מנהל עמותת קס"ם, שהגיע לספר על פעילותו בעמותה שהקים לפני עשר שנים, בפברואר 2003, יחד עם חבריו, במטרה לעזור למשפחות בעלות קשיים כלכליים בראש-העין.
 
הפגישה התקיימה בשעות הצהריים בספריית בית הספר וסוקרה על-ידי תלמידים מקבוצת "עיתונאים צעירים" ומקבוצת "צלמים צעירים". מר יוסי הורביץ סיפר סיפורים על משפחות מרובות ילדים שנקלעו למצוקה כלכלית ועל הדרכים בהן עמותת קס"ם (הקרן לסיוע למשפחות) מתגייסת לעזור להן.
 
בין סיפוריו, הוא סיפר על מכולת שנמצאת בגבעת טל שמספקת דברי מזון ומצרכים נוספים במחירים נמוכים לטובת אותן משפחות. בנוסף , סיפר על אגף הרווחה שנמצא בקשר עם העמותה ויוצר קשר בינה לבין המשפחות, על הכנת חבילות השי שהכנסתן היא תרומה ישירה למשפחות ועוד. מר הורביץ סיפר כי בכל עמותה עובדים רק מתנדבים שאכפת להם ורוצים לתרום עבור אחרים שזקוקים לכך. בדבריו, ציין כי הנתינה מעניקה תחושת סיפוק נפלאה. בין הדוגמאות עליהן סיפר, הרשים מאד סיפורה של ילדה, שתרמה את כל מתנות בת המצווה שלה, 12,000 שקלים, למען משפחות שנקלעו לקשיים כלכליים. לסיכום, הבהיר שמשמעות המילה לתת שוות ערך למילה לקבל, כי כל הנותן מקבל בחזרה. "כל אחד מאיתנו יכול כל יום, במעשה קטן, לעשות למען האחר ללא ציפייה לקבל תמורה.
 
האושר האמיתי בנתינה הוא לראות את ה "אור בעיניו " של המקבל". תלמידי קבוצות המנהיגות שהאזינו קשב רב לדבריו של מר הורביץ התפעלו מאד מדבריו והתרגשו מן הסיפורים. אנו שמחים כי לתלמידינו הייתה הזכות הנפלאה להאזין למנהיג שמאמין ומיישם את ערך הנתינה.
קראו עוד

אוזני המן ולימונדה

אוזני המן ולימונדה לכבוד חג פורים חג פורים מצטיין במאפייני השמחה שבו. האכילה והשתייה מהווים חלק חשוב במנהגי החג ובפרט אכילת ממתקים ושתיית יין. מנהג נוסף בפורים הוא משלוח מנות איש לרעהו. חברי מועצת קשרי קהילה החליטו השנה לחגוג באכילת אזני המן ושתית לימונדה לקראת חג הפורים. ביום רביעי ה 22.2.2013, נפרשו דוכנים בחצר בית הספר והתלמידים הוזמנו לאכול אזני המן ולשתות כוס לימונדה. הלימונדה הוכנה על ידי חברי קבוצת החקלאים אשר קטפו את הלימונים בבוסתן שבחצר הקיימות, שטפו וסחטו אותם. אל התערובת הוסיפו סוכר, מים קרים ונענע. התלמידים נהנו מאוד מאכילת אזני ההמן ושתיית המשקה הטבעי ביום שמש חורפית ונעימה. תודה רבה לכל התלמידים על שיתוף הפעולה. שמחנו לחדש ולהנעים את ההפסקה שלפני הפורימון. חג שמח מחברי נאמני קהילה והמורה אביטל
קראו עוד

קמחא דה פסחא

מבצע "קמחא דה פסחא" הקיימות שואפת לחזק את הקשרים שבין אדם לאדם ובין אדם לסביבתו. קשרים של מעורבות, שייכות, שיתוף פעולה, עזרה הדדית עשייה ונתינה. ב"אפק", בית ספר אקולוגי ניסויי פועלים לחיזוק הקשרים עם מגוון של קהילות ולנתינה רבה ככל האפשר.
 
לקראת חג הפסח כל תלמידי בית הספר בעידודם של חברי נאמני קהילה נרתמו לקיום מצוות "קמחא דה פסחא". כל תלמיד ותלמידה תרמו מוצר מזון בסיסי, כשר לפסח למשפחות בעיר. המוצרים כללו: בקבוק שמן, חבילת סוכר, חבילה של קמח מצה, קופסא של שוקולד למריחה, שימורים של חמוצים או תירס או טונה וזיתים, חבילה של תה או קפה.
 
ביום רביעי ה 13.3.2013 הגיעה הגברת יונה כפרי מראשי המתנדבים בעמותת קס"ם, קרן סיוע למשפחות בעיר, לאסוף את המצרכים הרבים שנאספו והביעה התפעלות רבה והוקרת תודה על ההשתתפות הגדולה של תלמידי בית הספר. חברי נאמני קהילה מודים מכל הלב לכל התלמידים המקסימים שהשתתפו במבצע זה ומאחלת חג שמח לכל המשפחות וכן לכל התלמידים ומשפחותיהם.
קראו עוד

ביקור בעין יעל

כנס הרשת הירוקה ב"עין יהל" בירושלים ביום שלישי ה-30.4.2013 יצאו תלמידי קבוצות חברת הילדים של מועצת התלמידים ונאמני קשרי קהילה עם המנחות מלכה רוטשילד ואביטל יעקובי לכנס שארגנה הרשת הירוקה, בנושא הקיימות ובדגש על משאב המים. הכנס התקיים בעין יהל, אתר מדהים, פנינת טבע שיש בה צמחיה רבה, נקבת מים מיוחדת, שרידי אתרי התיישבות קדומים כמו בית בד, ובעיקר נופה המדהים של ירושלים. קבלת הפנים בדוכן הקבלה הייתה מסבירת פנים ונעימה, הארגון היה מקצועי וההדרכות בנושאים השונים היו משובחות.
 
השתתפנו בפעילות המתמקדת בהקצבת מים ובחשיבות החיסכון במים. למדנו שעיקר הצריכה של המים שלנו היא במקלחת ולכן עלינו להקפיד על רחצה מהירה. למדנו להכיר את המקום מבעד למשקפיים "ירוקים וכחולים"- מצאנו בעלי חיים, צמחים ודברים הקשורים למים שיש באתר.
 
שיחקנו במשחק א' ב' של קיימות ונושאים הקשורים לסביבה ולמים. זכינו להפעיל בתי ספר אחרים בפעילות של חשיבות שיתוף הפעולה, הערבות ההדדית והחשיבות לסובלנות כלפי קהילות נוספות והרצאה על הפעילויות בנושא המים שאנו עושים בבית ספרנו וכן לשמוע מפי בתי ספר אחרים על פעולתם בנושא המים. נהנינו מאוד ויצאנו נשכרים מן הלמידה וממפגש עם תלמידים מאזורים אחרים.
 
יישר כח, לתלמידים על ההפעלות הנפלאות ולמארגני הכנס. בברכה תלמידי קבוצות מועצת תלמידים וקשרי קהילה והמנחות מלכה ואביטל.
קראו עוד