בית ספר אפק ראש העין

פתיחת תפריט ניידים

פעילות תשס"ח

הפסקה פעילה

איזה כיף! הפסקה פעילה! אולי אינכם יודעים מהי הפסקה פעילה, הכנתי עבורכם מעט מידע תמציתי על המושג. הפסקה פעילה היא כמובן, הפסקה, קוראים לה 'פעילה' מכיוון שהיא מלאה במשחקי- ילדות בדרך- כלל, כגון: קלאס/ כוכב נולד/ לימבו/ גולות/ קליעה למטרה ועוד.
 
בבית-הספר שלנו מתקיימות הפסקות פעילות בערך אחת לחודש, על-ידי קבוצה חברתית אחרת: עד כה בוצעה הפסקה פעילה על-ידי מועצת התלמידים, והיא עיקר סיפורי כעת. ההפסקה הבאה אחריה שמתקרבת תבוצע על-ידי נאמני קבוצת המחזור, ולאחר מכן יבוצעו הפסקות פעילות נוספות. אם כך כמו שאמרתי אספר על ההפסקה הפעילה שבוצעה באחד מימי רביעי שחברי מועצת התלמידים הפעילו. בהפסקה הפעילה שלנו ( גם אני אחד מחברי מועצת התלמידים ) התקיימו משחקים רבים: קלאס/ כוכב נולד/ קפיצה לרוחק ועוד....
 
בקלאס למשל, קפצו ילדים רבים, והיה מצחיק: ילדים החליקו, אך גם מהנה: היו הרבה ילדים שגם הצליחו את המעבר. בבאולינג, היו ילדים שפספסו את כל הבקבוקים, אך גם כאלה ש'הורידו' את מטרתם במכה אחת. בכוכב נולד, חלק מהמתמודדים שרו בקול יפה, שהיתי בטוח שאם הם יהיו בגיל המתאים, והיו הולכים לתחרות המקורית, היו מנצחים במקום הראשון בלי למצמץ.
 
הנוסטלגיה שיחקה חלק חשוב בהפסקה זו, לדעתי, וזה שימש ככלי חשוב במשיכת הקהל ובהנאה במשחק. התחרויות והמשחקים היו שונים ומגוונים, וכך גם המתמודדים ואלו שסתם באו בשביל הכיף, כפי שלדעתי זהו ההווי ותכלית של הפסקה פעילה, ושל המשחקים המכילים אותה, חשוב יותר מהנוסטלגיה, שמלווה אותו, ההנאה שמשחק, הכיף. כתב: אייל חדד סגן יו"ר מועצת התלמידים בית-ספר "אפק"
קראו עוד

משהו טעים וטוב

גם השנה מפעילה מועצת תלמידים את הפינה שבה מוכרים מדי שבועיים לערך בימי שישי דברי מזון כגון: בייגלה, בורקסים, קרואסונים, ארטיקים , טרופיות ועוד...
 
השנה החליטו חברי המועצה לתת שם חדש והולם לפעילות- "משהו טעים וטוב". בימי ההורים מפעילים חברי המועצה את "קפאפק" – שבו נמכרים שתייה חמה בצד טרופיות ועוגות. את העוגות אופים הורי ותלמידי בית - הספר.
 
הכסף שנאסף במהלך השנה משמש לתפעול פינת החי: האכלה וטפול בבעלי-החיים. כמו כן, משמש לרווחת תלמידי בית-הספר למשל בעבר נרכשו ברזיות (קולרים), מערכת צלצולים, שולחנות טניס,שולחן משחק כדורגל ועוד..
 
גם השנה לקראת סיום שנת הלימודים חברי מועצת תלמידים בשיתוף עם נאמני המחזור ונוער שוחר בעלי-חיים יקבלו החלטה משותפת במה להשקיע את הכספים שיצטברו בשנת הלימודים, תשס"ח, בכדי לשפר את איכות חיי התלמידים בבית ספרנו.
קראו עוד

דמי חנוכה לחיילים

תלמידי בית-ספר "אפק" השתתפו במבצע אסוף דמי- חנוכה לחיילי צה"ל
 
מועצת התלמידים של "אפק", בי"ס אקולוגי ניסויי, נענתה לבקשתו של מר ראובן בשארי, מתנדב מהאגודה למען החייל בעירנו ראש-העין, להשתתף במבצע "לב העם עם חייליו".
 
תלמידי המועצה עודדו את תלמידי כל הכיתות בבית-הספר להירתם ולתרום דמי חנוכה למען חיילי מדינת ישראל על- פי יכולתם.
במסגרת המבצע שנמשך כחודש אספו חברי מועצת התלמידים 780 שקלים אשר הועברו על-ידי נציגי חברי המועצה לידי מר ראובן בשארי, מארגן המבצע בראש-העין.
 
בית-הספר זכה להוקרה והערכה על תרומתו ותלמידיו חוו תחושת שותפות ותרומה למען הקהילה, אחד הערכים המרכזיים בהם מאמין בית-הספר. ישר כוח לכל התלמידים שתרמו למען החיילים .

כ"ט בנובמבר

הסיפור הגדול של מאחורי הקלעים בהכנת הטקס בנושא כ"ט בנובמבר שהתקיים באולם ספורט בית הספר אפק, ראש העין,מה באמת קרה שם?הסיפור המלא,בטקסט זה:
קראו עוד

קהילת "אפק" למען ילדי בית "איזי שפירא

בית איזי שפירא הוא ארגון קהילתי ללא כוונות רווח (מלכ"ר), המספק מגוון שירותים לילדים עם נכויות התפתחותיות ולבני משפחותיהם.
קראו עוד